HP Pavilion Gaming laptop için Frisby FNC-5230st vs TX Red Alert 6

351895

Hectopat
Selam, 2 yıl önce aldığım laptopum çok ısınmaya başladığı için güvendiğim bir bilgisayarcıda fan temizliği ve termal macun yenilemesi yaptırdım. Macunu da kendim götürdüğüm için sağlam bir temizlik oldu. (Arctic MX-4 kullanıldı.) Bir de hazır param varken hem soğutucu olması hem de stant görevi görmesi için soğutucu almaya karar verdim ve çoğu kişinin Frisby FNC-5230st ve tx Red Alert tavsiye ettiğini gördüm sizce hangisi alınır? Laptopun kasasının fotoğrafı aşağıda var. Bütçem 250 TL civarı.

Dosya Ekleri

• images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    25,6 KB · Görüntüleme: 8
Söz konusu soğutucular ve benzerleri cihazın hava almasını sağlayabilir fakat bu tür araçlar ne yazık ki soğutma konusunda ciddi farklar yaratmıyor, tamamen stand görevi görsün ve cihaz bir miktar serin çalışsın istiyorsanız alabilirsiniz. Ancak çok büyük farklar beklemeyin, oyun falan oynuyorsanız neredeyse hiç etkisi olmayacak.

Söz konusu soğutucular ve benzerleri cihazın hava almasını sağlayabilir fakat bu tür araçlar ne yazık ki soğutma konusunda ciddi farklar yaratmıyor, tamamen stand görevi görsün ve cihaz bir miktar serin çalışsın istiyorsanız alabilirsiniz. Ancak çok büyük farklar beklemeyin, oyun falan oynuyorsanız neredeyse hiç etkisi olmayacak.

Hocam farkındayım termal macun yenilemesinden sonra zaten ısınma problemim kalmadı. Sadece hazır para verecekken bütçeme uygun bir şey almak istiyorum.

Eğer böyle bir şeye ihtiyacın varsa çok kalitesiz olmamak kaydıyla bütçene uygun f/p bir ürün alabilirsin, bir şeyler önermek istiyorum ama uzun yıllardır bu tarz araçları kullanmadım, yanlış yönlendirmek istemem.

Geri
Yukarı