Çözüldü HP Pavilion Gaming PC BIOS Corruption has been detected uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Noah.Clark

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 2200G 12 GB Ram 120 GB SSD 1.5 TB HDD
Meslek
Bilgisayarcı
Ben bir teknik servis elemanıyım. Dün akşam HP'nin bir Gaming PC'si geldi, sahibi BIOS güncelleme yaparken elektrikler kesilmiş ve işlem yarıda kalmış. Bilgisayarı açtığımda şu uyarılarla karşılaşıyorum, ikincisinde hazır bir BIOS USB'si takılırsa işlemin otomatik yapılacağını söylüyor fakat bir türlü ihtiyacım olan BIOS'u HP'nin sitesinde bulamıyorum. (doğrusunu isterseniz ilk defa kurumsal bir bilgisayarda BIOS problemi ile karşı karşıyayım) yardımcı olursanız sevinirim. Gün içinde bitirmem gerekiyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-07-21 at 19.48.54.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-21 at 19.48.54.jpeg
    95,9 KB · Görüntüleme: 44
  • WhatsApp Image 2022-07-21 at 19.48.55.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-21 at 19.48.55.jpeg
    109 KB · Görüntüleme: 36
Çözüm
Bu model numarasını yazdığımda karşıma bir iş bilgisayarı çıkıyor. Çıkan sonuçlarda da bir BIOS dosyası bulamadım. Anakartın adını aratınca da sadece özelliklerinin bulunduğu bir sayfa çıkıyor. B550 çipsetli bir BIOS kurarak denemek belki mantıklı olabilir ama riskli de.

Bu sefer de Pavilion Laptop çıktı ve bir BIOS dosyası buldum. Linki şu şekilde:

Eğer ürünün seri numarasıyla aratırsanız BIOS dosyasnı bulabilirsiniz muhtemelen.
Sorunu çözdüm, seri numarasını yazınca bilgisayarın kendisi çıktı ve BIOS setup'ı ile sorunu hallettim.

Sizin yazınızı sorunu çözdükten sonra gördüm. :D
Anakartın üzerinde erica3_erica5 yazıyor fakat kasanın altında yazan model TPC-F124-MT

Anakartın üzerinde erica3_erica5 yazıyor fakat kasanın altında yazan model TPC-F124-MT
Bu model numarasını yazdığımda karşıma bir iş bilgisayarı çıkıyor. Çıkan sonuçlarda da bir BIOS dosyası bulamadım. Anakartın adını aratınca da sadece özelliklerinin bulunduğu bir sayfa çıkıyor. B550 çipsetli bir BIOS kurarak denemek belki mantıklı olabilir ama riskli de.

Eğer ürünün seri numarasıyla aratırsanız BIOS dosyasnı bulabilirsiniz muhtemelen.

Son düzenleme:

Sorunu çözdüm, seri numarasını yazınca bilgisayarın kendisi çıktı ve BIOS setup'ı ile sorunu hallettim.

Sizin yazınızı sorunu çözdükten sonra gördüm. :D

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı