HP Pavilion laptop ekranda garip şekilde pikseller gözükmesi

umutcnl

Decapat
Merhabalar arkadaşlar hepinize kolay gelsin. Şu an HP Pavilion Gaming bilgisayarımda garip pikseller meydana geliyor. Genellikle AutoCAD ve render işlerinde kullanıyorum bilgisayarı bu pikseller genelde köşelere renk ayrımı ciddi olan yerlerde bir anda beliriyor AutoCAD programında yaptıklarında zoom ile ileri geri yapınca gidiyorlar. Ekran kartı olarak GTX 1050 4 GB var kartım ile ilgili bir sorun mu var yoksa sürücüler ile ilgili mi? Ekran görüntüsünde çıktıları için daha çok yazılımsal diye düşünüyorum ama yine de yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran Görüntüsü (27).png
Ekran Görüntüsü (26).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Pavilion 15 gaming cx0038nt mevcut. Aynı olay lol oyununun launcher ekranında meydana geliyor. Mouse gezdirirken düzeliyor. Ama oyunlarda filan sorun yok. Eğer ekran kartı arızası ise ne yapabiliriz?

Bence yazılımsal ekran kartı arızalı olsa bütün ekranda olur. Sadece belli yerlerde oluyor. DirectX veya Visual++ ile ilgili yazılımsal bir hatadan da olabilir. @Recep Baltaş

Ekran kartı bozuk ise ekran görüntüsünde bozuk olarak mı çıkar? Bunu sadece benim bozuk görmem gerekmez mi?
Monitör bozuksa ya da monitör beslemeleri sorunluysa sadece siz görürsünüz. Ama bu ya sürücü ya doğrudan GPU sorunu.

Benim de böyle. Umarım gpu kaynaklı değildir.
Bir şey daha ekleyeyim, bu launcher intel hd graphics ile çalışıyor. İşlemcide mi sıkıntı var yoksa bilmiyorum.
HP diasnogtics ile bileşenleri taradım ve sorunsuz çıktı. @Recep Baltaş bakabilir misin?
Güncellme olarak şunu ekliyim: 2 ay önceki NVIDIA sürücüsünü yükledim. Şu an bu sorunla daha karşılaşmadım.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-04-05 121054.png
    Ek Açıklama 2020-04-05 121054.png
    528,4 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı