HP Pavilion laptop nasıldır?

Bütçe
15000

Ayazata

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. İnternette gezinirken tam da başlıkta yazan bir dizüstü modeline denk geldim.

• Intel i7 11370h.
  • RTX 3050 Ti.
  • 16 GB RAM.
  • 512 SSD.
144Hz ekran bir HP Pavilion ve fiyatı 15.500 TL. Bu donanımda bir dizüstü için fiyat nasıl? Şöyle de sorayım; donanım nasıl? Ben genelde internetten bir şeyler izleyen, Word, Excel ve PowerPoint kullanan biriyim. Ama kendi dizüstümde CoD tarzı bir oyunu oynayabilecek bir ekran kartı yok. Arada bir de oyun oynamak istediğim için bu aralar bu tip bir dizüstü bakıyorum. Excalibur G770 çıkıyor sürekli karşıma ama onlardan uzak duruyorum özellikle. Bu bilgisayar için fikirlerinizi merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet yeterli. Ama HDD'si yok 500 GB yeter diyorsanız sıkıntı yok ama bir şeyler yükleyen biriyseniz yetmeyebilir. Harici disk alabilirsiniz. Bilgisayar gayet iyi.

@KeremKLCCC bu işlerde öncelik laptop ise laptoplar da değişmeyen veya yükseltilmeyen parçayı bütçende alabileceğin en iyi performanslı almasıdır. RAM ve SSD gibi yükseltilebilen parçaları sonrada takabilir.

HP Pavilion ısınma problemleri vardı yeni kasalarda çözüldüyse alınabilir.

Aslında son iki bilgisayarım da amd işlemciliydi. Bir süre de intel ile devam etmek, denemek istiyorum.
Gayet yeterli. Ama HDD'si yok 500 GB yeter diyorsanız sıkıntı yok ama bir şeyler yükleyen biriyseniz yetmeyebilir. Harici disk alabilirsiniz. Bilgisayar gayet iyi.
@KeremKLCCC bu işlerde öncelik laptop ise laptoplar da değişmeyen veya yükseltilmeyen parçayı bütçende alabileceğin en iyi performanslı almasıdır. RAM ve SSD gibi yükseltilebilen parçaları sonrada takabilir.

HP Pavilion ısınma problemleri vardı yeni kasalarda çözüldüyse alınabilir.
500 ssd benim için epey yeterli aslında. Yakın zamanda, ekstra depolama için bir tane daha harici hdd almayı düşünüyorum. Aldıktan sonra Ram takviyesi yaparım diye düşünüyorum. Hp için bir kaç arkadaşım da ısınma sorunu var dedi. Ancak oyun bilgisayarında ona göre soğutma vardır sanıyorum.
Fiyat/donanım olarak yeterli ve iyi olduğunu düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla. Asus veya MSI da baktım ancak denk bilgisayarlar çok daha pahalı onlarda.
Bir de merak ettiğim Rtx 3050ti'nin 4gb olması. Aslında harıl harıl oyun oynamayacağım ama güncel oyunlarda bir vram darboğazı yaşatırmı bana ? Çünkü inceleme videolarında bununla ilgili yorumlar dinledim ve aklımı karıştırdı biraz.

@Ayazata Evet. Açık dünya oyunlarında daha çok yaşarsın. God Of War'da yaşamıştım. Oyunda gezdikçe VRAM çok fazla kullanıldığını görmüştüm. Günümüzde 4 GB VRAM oyunlarda yetersiz. RTX 3050 masaüstü ekranı incelemesinde Recep Baltaş söylemişti.

Geri
Yukarı