HP Pavilion laptopa eGPU önerisi

M.Batın

Decapat
Yer
Ankara/Çankaya
Daha fazla  
Meslek
Editör
Bu laptopa eGPU yolu ile ekran kartı takmak istiyorum. Ekran kartı önerisi ve aparat tavsiyesi yaparsanız sevinirim.
Sistemimin özellikleri:
AMD A10-4655m
8 GB DDR3 RAM.
HD 8670M+HD7620G
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu laptopa eGPU yolu ile ekran kartı takmak istiyorum. Ekran kartı önerisi ve aparat tavsiyesi yaparsanız sevinirim.
Sistemimin özellikleri:
AMD A10-4655m
8 GB DDR3 RAM.
HD 8670M+HD7620G
Yardımcı olursanız sevinirim.
eGPU nedir? Ben ilk defa duyuyorum. Konu arasında birisi beni de bilgilendirirse çok memnun olurum.

O işlemcinin besleyebileceği ekran kartı sayısı az. Ben uğraşmamanı tavsiye ederim. 16 GB RAM, güzel bir ekranlı, en kötü 6-7. Nesil işlemcisi olan bir laptop olsa önerirdim ama malesef bu laptopla boşuna masraf yaparsın.

External GPU demek. Laptopa dışarıdan ekran kartı takmak.
Ayrıca bunun için Type-C girişi de gerekiyor olabilir ama emin değilim.

Type-C yetmiyor, Thunderbolt 3 ara birimi özelliği olması gerekiyor. eGPU her modelde iyi sonuç vermiyor maalesef, ek olarak bu işte güzel bir harici monitör gerekiyor, dahili ekranda kayıp yaşarsınız. Onun yerine iyi ekran kartı olan bir laptop ya da güzel bir sistem kurmak daha mantıklı ancak bu Türkiye için geçerli diğer ülkelere göre birim olarak daha pahalı eGPU ekipmanları daha ekran kartını söylemiyorum bile.

O işlemcinin besleyebileceği ekran kartı sayısı az. Ben uğraşmamanı tavsiye ederim. 16 GB RAM, güzel bir ekranlı, en kötü 6-7. nesil işlemcisi olan bir laptop olsa önerirdim ama maalesef bu laptopla boşuna masraf yaparsın.

Peki bağlasam ne bağlayabilirim acaba ekran kartı olarak? bu arada Wi-Fi yerinden bağlayacağım.

Geri
Yukarı