HP Pavilion Power Laptop 15 cb0xx BIOS Şifresi Resetleme

MrNiceGuyTR

Hectopat
Arkadaşlar, daha önceden koyduğum BIOS şifresini unutmuş vaziyetteyim. İlgili yetkili servisi aradım ve bana teknik servislerine götürmemi fakat muhtemelen anakart değişimi talep edeceklerini söylediler. EEPROM değişimi veya bir uygulama aracılığıyla EEPROM'un arduino, python gibi bir yazılım diliyle yeniden programlanması ile şifreyi resetlemek için mümkün müdür?

Bios şifresi ekranına geldiğiniz vakit bir kere yanlış girince SYSTEM HALTED gibi bir uyarıyla ve bunun yanlarında bir yerlerde bir kod ile karşılaşacaksınız. Bu kodu BIOS Master Password Generator for Laptops sitesine girip biosunuza ait varsayılan şifre var mı diye kontrol edin. Eğer bu yöntemle Windows’a ulaşabilirseniz CMOS De-Animator ile şifreyi kaldırmayı deneyebilirsiniz.

@arifsezeraktas Hocam CMOS De-Animator bildiğim kadarıyla EEPROM ve ERPOM içeren cihazlarda problem çıkartıyor generatorda tek bir şifre geldi onu denedim ve başarısız oldu EPROM sadece temizleme cihazıyla yüksek ultraviole ışık verilmesiyle temizlenebiliyor ama chipseti çıkarmak falan biraz zahmetli ve ustalık isteyebilen işler DE Animator bu durumda muhtemelen işe yaramaz çünkü EPROM CMOS RAM inden bağımsız bir kısımda saklanan bir data
s
Bios şifresi ekranına geldiğiniz vakit bir kere yanlış girince SYSTEM HALTED gibi bir uyarıyla ve bunun yanlarında bir yerlerde bir kod ile karşılaşacaksınız. Bu kodu BIOS Master Password Generator for Laptops sitesine girip biosunuza ait varsayılan şifre var mı diye kontrol edin. Eğer bu yöntemle Windows’a ulaşabilirseniz CMOS De-Animator ile şifreyi kaldırmayı deneyebilirsiniz.
Eğer bildiğin EPROM yeniden programlamak için kullanılan bir kit varsa bana iletebilir misin read only memory olduğu için değiştirme işlemi oldukça zahmetli

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı