HP Pavilion ses seviyesi düşükkende yüksek çıkıyor

Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz
Ekran kartı
Nvidia GTX 1650
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H with Radeon Graphics
HP Pavilion gaming laptop 15-EC2035NT bilgisayara sahibim. Bilgisayarıma format attım. Formattan sonra ses seviyesi kaç olursa olsun son ses çıkıyor. Windows Update, HP Support asisstant gibi yerlerden sürücülerimi güncelledim. Ekran kartımı ve işlemcimi de ayrı bir şekilde güncelledim. Ben sorunun ses sürücümde olduğunu düşünüyorum fakat ses sürücümü bulamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses sürücümü bulamıyorum derken Device Manager/Aygıt Yöneticisinde mi gözükmüyor ses yoksa bunların nasıl açılacağını mı bulamadınız ? Eğer ikincisi ise Windows tuşuna basıp "Device Manager" yazarsanız açılıyor İngilizce sürümde. Türkçe'de de herhalde "Aygıt Yöneticisi" yazınca açılıyordur, bende İngilizce yüklü.

Ses sürücümü bulamıyorum derken Device Manager/Aygıt Yöneticisinde mi gözükmüyor ses yoksa bunların nasıl açılacağını mı bulamadınız ? Eğer ikincisi ise Windows tuşuna basıp "Device Manager" yazarsanız açılıyor İngilizce sürümde. Türkçe'de de herhalde "Aygıt Yöneticisi" yazınca açılıyordur, bende İngilizce yüklü.
Aygıt yöneticisine sürücüm gözüküyor. Speaker(Realtor(R) Audio) adında

Sürücümü bulamıyorum derken neyi kastediyorsun, anlayamadım. Ekran görüntüsü vs. destekleyici bir şeyler gönderirsen bir şekilde ben veya birisi bir çözüm bulur.

Sürücümü bulamıyorum derken neyi kastediyorsun, anlayamadım. Ekran görüntüsü vs. destekleyici bir şeyler gönderirsen bir şekilde ben veya birisi bir çözüm bulur.
İnternet üzerinden sürücümü güncellestirmek için yazılımı bulamıyorum. Yada bu sıkıntı sürücü değilde başka bir şey olabilir mi?

Valla işiniz zor. HP bu laptop için windows sürücüleri yayınlamamış. Aygıt Yöneticisinden ses kartına sağ tıklayın. Özellikleri seçin. Gelen ekranda detaylar kısmına tıklayın. İlk listeden İngilizcesi "Hardware ID" Türkçesi tahminim "Donanım ID" olan satırı seçin. Aşağıda karman çorman karakterler sayılar vb. olan satırı seçip sağ klikle kopyalayın. Sonra Google'a gidip sonuna Win11 drivers yazıp aratın. Umarım bu şekilde ses kartınızla tam uyumlu sürücü bulunur. Kolay gelsin. Uğraşıp beceremezseniz de buraya yazın o ID'yi, ben de ararım.

Geri
Yukarı