"HP PC Hardware Diagnostics UEFI" ekranı

ufuk deniz

Hectopat
Bilgisayar açıldığında böyle bir ekran geldi ne yapmalıyım?

7D38BD4B-E994-4339-A4C3-CEF9EBDDD65A.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ekran geldiğine göre PC'de çalışmayan bir bileşen olabilir.
  • Önce Memory Test yapın, bellekleri test eder.
  • Sonra da Hard Drive Check yapın.
İkisinin sonuçlarını da bizimle paylaşın.

Bu ekrandan çıkmak için Exit diyebilirsiniz. Fakat her açılışta yine bu ekran geliyorsa ya Windows hasar görmüştür ya da sabit disk arızalanmıştır.

Windows hasar görmüş ise Windows kurulum USB'si ile onarma yapabilirsiniz. Sabit disk arızası varsa emekli edip SSD'ye geçebilirsiniz.

Ürünü yeni aldım iki ay oluyor üründe SSD mevcut. PC FreeDOS olarak gelmişti Windows 10'u ben kurdum.

Test sonuçları şu şekilde;
Memory Quick Check: PASSED
Testing Drive: 1
Smart Check: PASSED
Long DST: PASSED

Bende aynı hatayı aldım Memory tarama testi yaptım sonuç bu... Şimdi ne yapacağım yine aynı menüye döndüm şu an.

Bu ekran geldiğine göre PC'de çalışmayan bir bileşen olabilir.
  • Önce Memory test yapın, bellekleri test eder.
  • Sonra da hard Drive check yapın.
İkisinin sonuçlarını da bizimle paylaşın.

Bu ekrandan çıkmak için exit diyebilirsiniz. Fakat her açılışta yine bu ekran geliyorsa ya Windows hasar görmüştür ya da sabit disk arızalanmıştır.

Windows hasar görmüş ise Windows kurulum USB'si ile onarma yapabilirsiniz. Sabit disk arızası varsa emekli edip SSD'ye geçebilirsiniz.

Abi Memory test yaptım ama hard Drive check yok ne yapmalıyım menudeyim. Varmis abi tamam Storage kısmından.
Abi SSD test yapmıyor disk takılı değil diyor.

Bende aynı hatayı aldım Memory tarama testi yaptım sonuç bu... Şimdi ne yapacağım yine aynı menüye döndüm şu an.

Abi Memory test yaptım ama hard Drive check yok ne yapmalıyım menudeyim. Varmis abi tamam Storage kısmından.

Abi SSD test yapmıyor disk takılı değil diyor.

HP laptopumda BIOS ayarlarını varsayılan yapınca düzeldi...Windows'u kurarken okumadan rastgele birkaç soruyu enterlamıştım bir gün sorun çıkacağını tahmin ediyordum.

Dosya Ekleri

• 20230918_091247.jpg
    20230918_091247.jpg
    194,1 KB · Görüntüleme: 129
  • 20230918_093021.jpg
    20230918_093021.jpg
    119,2 KB · Görüntüleme: 165
  • 20230918_093304.jpg
    20230918_093304.jpg
    178,9 KB · Görüntüleme: 104

Geri