HP Probook 450 G1 macOS X Kurulumu

Config hatasından kaynaklandığını sanmıyorum. USB'yi başka portlarda deneyebilirsin. Bir de BIOS ayarları tam mı?
Hocam BIOS ayarlarını tekrar kontrol ettim. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bende olan sekmelerin hepsini yaptım. Diski sıfırladım, tekrar kurulum yaptım. USB'den boot ettim. Yeniden başladı. Daha sonra kurulum yapılan diski seçtim. Dediğim gibi bende ülke seçimi gelmiyor ama macOS kuruluyor ekranı geliyor. 31 dakika ile başladı kuruluma şu anda 10 dakika kaldı. Bu arada da laptop fanı sürekli hızını artırıp yavaşlatıyor. Acaba videoda da böyle bir ekran var da hızlı mı geçildi anlamadım. Umarım bu sefer olur.
IMG_20200320_155632.jpg

Config hatasından kaynaklandığını sanmıyorum. USB'yi başka portlarda deneyebilirsin. Bir de BIOS ayarları tam mı?
Hocam kurulumu yaptım. Masaüstüne geldim. Fakat şöyle bir sorun var. Sistem hala diskten başlamıyor. Efi dosyası içindeki 2 belgeyi disk içinde belirtilen yerde kopyaladım. Daha sonrasında işlemci ve grafik için olan ayarları Clover Configuratorden yaptım. Fakat o bölümden çıkarken hata alıyorum. Hatayı paylaştım. Ne yapmam gerekir sizce? Sistem diskten başlamayınca Clover ön yükleyiciden tekrar diski seçip masaüstüne direk erişebiliyorum. Ama USB olmadan başlatamadım. Ayrıca hocam, bende videodaki gibi current boot disk yazmıyor. Sorunun o olduğunu düşünüyorum. Nasıl halledebilirim? Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar sistem kurulumunu gerçekleştirdim. Boot etme sorununu ve ön yükleyici sorununu da hallettim. Hiç ayar yapmadan mac gibi açılıyor artık. HD 4600 tanıdı bir de AMD ekran kartının ismi dahi çıktı. Fakat VRAM yazmıyordu. Sanırım onu tanımayacak videoda denildiği gibi. Sistem genel olarak yavaş, HDD'ye kurulum yaptığımdan dolayı olduğunu düşünüyorum. Ses sorunu yok, sorunsuz çalıştı. Rehberde yapılan gibi yapınca sorun olmuyor. Wi-Fi'a uğraşmadım. Ayrıca ekran çözünürlüğü çok düşük. Onun çözümünü internette sanırım buldum ama onu yapamadım. Terminalden kod yazılıyordu. Sistem yavaş çalıştığı için sanırım kullanmayacağım :) Ama çok şey öğrendim, bana yardımcı olan kişilere çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.
IMG_20200320_173120.jpg

IMG_20200320_173241.jpg

IMG_20200320_173724.jpg

IMG_20200320_192753.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
USB olmadan boot etmek için olan bunu uygulayın.
Intel ekran kartın için bunu uygulayın.
Sistem yavaş çalışması için diski ne şekilde biçimlendirdin ilk olarak?

USB olmadan boot etmek için olan bunu uygulayın.
Intel ekran kartın için bunu uygulayın.
Sistem yavaş çalışması için diski ne şekilde biçimlendirdin ilk olarak?
Merhaba hocam, diski HDD kutusunda Windows ortamında temizleyip daha sonrasında mac yüklerken disk seçimi kısmında günlüklü olarak ayarlamıştım. Belirtilen gibi sil dedim daha sonra kendi diski oluşturdu ben de o diske yükleme yaptım. Fakat mesela bir uygulamaya bastığımda 2-3 saniye bekleyip öyle açıyordu. Disk sağlığım %100'dü. Bir de kurma amacı olan arkadaşlar olursa Config seçiminde laptop2 yazanı seçtim. O config'de temiz kurulum oldu. Laptop1'de hep en başta hata verdi. Emekleriniz için size de ayrıca teşekkür ederim.

Sanırım sistemde HDD var? HDD var ise bence High Sierra'dan itibaren artık yetersiz kaldığı yönde. HDD var ise birkaç saniye normal kabul edilebilir. Fakat SSD var ise belirtin inceleyelim.
Evet hocam HDD kullanıyorum, haklısınız. Sağlık olsun :) SSD'mi masaüstünde kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı