HP probook4510s 250 TL'ye upgrade nasıl ederim?

tafanur

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Sitede yeniyim yardımlarınızı bekliyorum. Benim laptop hp probook 4510s.
Elimde en fazla 250 TL var. Bu parayla laptopu en iyi nasıl yükseltebilirim?
Sadece işlemci ve ram yükseltsem pc hızlandırmak için yeterli mi? Harddiske gerek yok 320gb hard disk bana yeter.
Bu parayla i5- 2.1 ve 2.9 GHZ arası işlemci ve 3gb ram düşünüyorum. Ekran kartına gerek var mı?Sadece bu ikisini alsam yeterli olur mu?
Bir de böyle bir laptopa hangi marka işlemci ve ram alsam uyumlu olur? Asıl sormak istedegim konu bu?

• HP PROBOOK 4510S INTEL CORE 2 DUO T6670 2.2GHZ 3GB 320GB 15.6"
  • Intel® Core™ 2 Duo İşlemci T6670 (2.2 GHz)
  • 15.6 HD Parlak Ekran (1366x768 Çözünürlük)
  • 3GB 800DDR2 Bellek
  • 320 GB 5400 rpm SATA Sabit Disk Sürücüsü
  • 512 MB Ayrık Ekran Kartı ATI Mobility Radeon™ HD 4330 (1 GB Hyper Memory)

Son düzenleyen: Moderatör:
sordugum soruyu yanlış anlamıssınız beyler.SSD ile olacak iş degil bu. ram ve işlemci yetmiyor oynadgım oyun yavaş geliyor o yuzden degiştirmek istiyorum..şimdi sormak istedgim soru şu: bendeki hp probook 4510s bu laptopun işlemcisi degişir mi? bendeki intel core cpu dua cor 2,26 ben bunu i3 veya i5 işlemci ile degiştirmek istiyorum.sordugum bazı bilgisayarcılar laptop işlemci değişmez dedi.canım cok sıkılıd. gercekten degişmez mi net bir cevap verirseniz sevinirim

Chipsetin PM45 ya da GM45 sanırım.
Bu chipsetler de ya Celeron ya da Core 2 destekliyor.

Konudan ayrı olarak ısı sorunun varsa T serisi undervolting için iyi adaylardan, sorunu kökten kesme durumun olabilir. Bende T7400 işlemcili HP bulunmakta.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı