HP Server'a Ryzen 5 ile upgrade

TerabyteForever

Megapat
Makaleler
7
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

HP ProLiant ML110 G6 sunucuma Ryzen 5 3600 ile yükseltme yapmak istiyorum. İş için kullanacağız. Gigabyte'ın B450M-S2H modelini anakart olarak beğendim. Faz sayısı vs. gayet iyi.

Birkaç adet soru sormak istiyorum.

1. Kasanın ön tarafında USB 2.0 portları var 2 adet, ve bu portlar, bu anakart ile uyar mı?
  2. Vida yerlerine tam olarak oturur mu? HP'nin sitesinde bu kasa ve anakart için Micro ATX deniyor.
  3. Bu anakartın daha iyi bir alternatifi var mı aynı bütçeye?

Teşekkürler.

Vida yuvaları Micro ATX için iki kademeli oluyor, onu ayarlamak gerekebilir.
Bu bütçedeki en iyi anakart gibi ve USB 2.0 ön panel bağlantı portları var.
İki kademeli olayını biraz daha açabilir misiniz? Sistemi babam kullanacağı için çok endişeli de. :) Cevabınız için teşekkür ederim bu arada.

Kasa babaannemde durduğu için resmi internetten bulmak durumunda kaldım. :)

1597674101426.png

Bu arada güç kaynağını Corsair VS650 650W ile yükselttik 1-2 yıl önce.

Eki Görüntüle 641541
Vida yuvalarını şöyle işaretledim. Çoğunlukla uyuyor gibi duruyor ancak sol üst uyumsuz gibi görünüyor.
Bu arada PSU değişimi gerekebilir.

PSU'yu dediğim gibi, 1-2 yıl önce değiştirdik, Corsair VS650 modelini taktık. Sanırım çok geç editlemişim mesajımı...

Vatan Bilgisayar'a gitmek istiyor babam. Şu anki notebook'u cidden çok kasıyor. Bir de oradaki elemana sorarız, babaannemin evi Vatan'a yakın olduğu için gitmemiz pek sorun olmaz.

Çok teşekkür ederim kıymetli cevaplarınız için.

Konu kilitlenebilir. Parçaları aldım ve yükseltme yaptık. Her şey tıkırında çalışmakta, lakin kablolarda biraz sıkıntı oldu, birbirlerine uymadılar. Onu da jumper kablo kullanarak hallettim. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı