HP TouchSmart 520-1200et Mavericks 10.9 Kurulum Sorunu

gara

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar HP Touchsmart 520 1200 Et Allinone bilgisayara sahibim. Grafik ve kodlama ile uğraşıyorum hali hazırda Ubuntu ve Adobe programları için sanal Win xp kullanak çalışıyordum ve bahsi geçen pc ye Mac OS X kurmak istedim. Cihaz UEFİ destekli ve şu an Ubuntu da UEFİ ile boot ediliyor. iATKOS ML3U ve Technopattaki raw image ile kurulum yapmaya çalıştım fakat her ikisindede oluşturduğum flash bellek ile boot etmeyi başaramadım. Flash belleği Ubuntuda gparted ile inceledigimde efi partitionun oluşturulduğunu ve kurulum dosyalarının da olduğunu görüyorum. PC'nin biosu güncel sürümde fakat rehberde anlatılan bazı ayarlar cihaz biosunda görünmüyor. Bios icinden 16 gb lık toshiba belleği Uefi boot orderda görüyorum fakat dedigim gibi boot sırasında flash bellek ten başlatılamıyor. Öncelikle bu sorunu nasıl aşabiliriz ve kurulum konusunda tecrübeli arkadaşlardan ricam bu PC kurulumdan sonra donanımsal olarak sorun çıkarır mı?
Cihaz teknik özellikleri
HP TouchSmart 520-1200et Masaüstü Bilgisayar Ürün Özellikleri HP TouchSmart 520-1200et Masaüstü Bilgisayar | HP® Destek

Anakart detaylı özellikler
Motherboard Specifications, IPISB-NK (LavacaSB) HP TouchSmart 520-1200et Desktop PC | HP® Support

Ek bilgi : Cihazda 2 adet ekran kartı var intel hd 2000 ve radeon hd 7650a serisi bu grafik kartlarını Mac OS X'de sağlıklı kullanabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
ML3U kurulumu sırasında transmac i , raw kurulumunda ise rar içinden çıkan programların her ikisi ile de denedim.

Windows xp kullanıyosan programda Windows 8 indirebilirsin daha kolay bir seçenek hem bir sürü Program onla çalışıyor Deneyimliysen Linux öneririm.

Mavericks ile Usb hiçbir şekilde boot mu etmiyor?

Evet.

Windows xp kullanıyosan programda Windows 8 indirebilirsin daha kolay bir seçenek hem bir sürü Program onla çalışıyor Deneyimliysen Linux öneririm.

Ne demek istediğinizi anlamadım, zaten Linux kullanıyorum , flash diski de hem xp de hem Win8 de hemde Ubuntu da oluşturmayı denedim sonuç hepsinde aynı.

Bios resimlerini ekleyin lütfen.
Şu an işyerindeyim ancak eve geçince bios resimlerini yükleyebilirim fakat, bakmak istediğiniz şeyi tahmin edebiliyorum sanırım. Kurulum rehberinde bahsedilen Usb belleğin Uefide görünmesine dair bir ayar yapılıyordu(yanılmıyorsam csm gibi birşeydi), benim cihazın biosunda böyle bir ayar mevcut değil, UEFI boot sıralamasında toshiba usb diski görüyorum fakat biostan çıkıp f9 ile boot seçeneklerine girdiğimde UEFI kısmında sadece yerel HDD ve altında da legacy boot seçenekleri görünüyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı