HP Victus 15 batarya performansı nasıldır?

Dediğim gibi Windows üstünden yapmanıza gerek yok, sistem içinde yerleşik olarak mevcut zaten.

Ona emin olamadım işte internette bazı UEFI Diagnostikler siyah beyaz değil de mavi beyaz sayfada geliyor acaba güncellemem mi gerekiyor diye düşündümde. 436 günlük batarya diyor 24 cycle ile %96 oran vermiş gayet iyi. Çok nadiren çıkartmıştım 24 battery cycle gayet iyi.

Ona emin olamadım işte internette bazı UEFI Diagnostikler siyah beyaz değil de mavi beyaz sayfada geliyor acaba güncellemem mi gerekiyor diye düşündümde. 436 günlük batarya diyor 24 cycle ile %96 oran vermiş gayet iyi. Çok nadiren çıkartmıştım 24 battery cycle gayet iyi.
436 günlük batarya ve cycle bilgisini nereden buldunuz acaba? Diagnostik kısmında mı? Ben de baktım ama bulamadım.

Eki Görüntüle 1906333

Diagnostikleri başlat dediğimde sayfaya yönlendiriyor emin olamadım. Yüklü değil dediği nedir hocam?

HP PCs - HP PC Hardware Diagnostics (UEFI) Version 7.6.0.0 Release Notification | HP® Customer Support bunu kurun sonra bilgisayar açılırken Victus logosu gelmeden F2 tuşuna art arda basın. Normalde daha yeni bir sürümü mevcut ama yeni sürümlerde daha az özellik mevcut BIOS yüklemeyi kaldırmışlar yeni diagnostic UEFI de mesela. Bu sürümü kurun attığım linkten.

HP PCs - HP PC Hardware Diagnostics (UEFI) Version 7.6.0.0 Release Notification | HP® Customer Support bunu kurun sonra bilgisayar açılırken Victus logosu gelmeden F2 tuşuna art arda basın. Normalde daha yeni bir sürümü mevcut ama yeni sürümlerde daha az özellik mevcut BIOS yüklemeyi kaldırmışlar yeni diagnostic UEFI de mesela. Bu sürümü kurun attığım linkten.
Deneyeceğim hocam bende bunu arıyordum :)
1692290617391.png

9.1.0.0 çıkmış :)
1692290739014.png

Böyle hata veriyor
7.6.0.0 kuruldu ama.
20230817_195100.jpg

2.2.8.0 neden hala duruyor ? Ha 9.1 yüklemeyi denediğim için bir şeyler oldu sanırsam
20230817_195430.jpg

7.5.2 oldu iyi

436 günlük batarya ve cycle bilgisini nereden buldunuz acaba? Diagnostik kısmında mı? Ben de baktım ama bulamadım.

Bilgisayar başlarken F2 basın sürekli gelince sayfada Power Test battery deyin test yaptıktan sonra 3. seçeneklerde detaylar gibi bir şey olması lazım

Son düzenleme:
Deneyeceğim hocam bende bunu arıyordum :)
Eki Görüntüle 1906684
9.1.0.0 çıkmış :)
Eki Görüntüle 1906688
Böyle hata veriyor
7.6.0.0 kuruldu ama.
Eki Görüntüle 1906705
2.2.8.0 neden hala duruyor? Ha 9.1 yüklemeyi denediğim için bir şeyler oldu sanırsam
Eki Görüntüle 1906711
7.5.2 oldu iyi

Bilgisayar başlarken F2 basın sürekli gelince sayfada Power Test battery deyin test yaptıktan sonra 3. seçeneklerde detaylar gibi bir şey olması lazım

Tamamdır hocam üst sürüm kurmayı denemeyin üst sürümler sadece alt sürümlerin daha kısıtlı halleri. HP sevmiyor müşteriye kontrol vermeyi.

Pil kalibre değilken kapasite tam kullanılamıyor. Pil azalmış görünse ya az değil ya da tam dolmuyor. Böyle düşünebilirsiniz.

Hocam ben de HP Victus16 D1013NT adlı modeli kullanıyorum. Bataryayı eskiden yanlış kullanıyordum şu an çoğu zaman prizde kullanıyorum kalibre de ediyorum ancak bir sorun var.
Batarya kapasitesi 70.070 idi şu an ise 68.068 %97'si kullanılabilir durumda. Ancak bugün şarj 3 saatte 100'den 20'ye düştü. 6 ay önce ilk aldığımda 5 saat gidiyordu YouTube'da falan. Bu durum nasıl düzelir?

Hocam ben de HP Victus16 D1013NT adlı modeli kullanıyorum. Bataryayı eskiden yanlış kullanıyordum şu an çoğu zaman prizde kullanıyorum kalibre de ediyorum ancak bir sorun var.
Batarya kapasitesi 70.070 idi şu an ise 68.068 %97'si kullanılabilir durumda. Ancak bugün şarj 3 saatte 100'den 20'ye düştü. 6 ay önce ilk aldığımda 5 saat gidiyordu YouTube'da falan. Bu durum nasıl düzelir?

Düzelmez. Sorun yazılım ile alakalı Windows vs.

Tamam o zaman %90 sorun yok demek. Pil ömrü her zaman aynı şekilde gitmez ki, değişebilir çok değişken var. Sadece tarayıcı açık iken 1.5, 2 saatten fazla gidiyorsa sorun yok ama 1.5 saatin altına düşüyorsa sorun olabilir.

Kral YouTube'da takılıyordum sadece. Bir de kalibre etmek için şarjdan çıkarıp kullanıp tekrar şarj etmek yetmiyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı