HP Victus 16 bakımı nerede yaptırılır?

DragonHunters

Hectopat
HP Victus 16-S0023NT 5 aylık bilgisayar var garantisi mevcuttur garanti süreci içinde termal bakımı yetkili serviste ücretsiz bir şekilde yapılıyor mu? Yapılıyorsa yetkili serviste yapacağım yapılmıyorsa evde kendim sıvı metal uygulaması yapacağım tehlikeli bir uygulama anakarta değdiği anda kısa devre yaparak bilgisayarı bozabilir. Şu an işlemci sıcaklığı maksimum 92 dereceye kadar geliyor ekran kartı ise 78-80 civarında eskiden işlemci maksimum 78 idi ekran kartı ise 65-69 arasında takılıyordu. Ekran kartı VRAM'lerinin üstünde termal macun benzeri bir şey var nedir? Not: 1 ay bilgisayarı kullanmadım.

92 olması sorun değil de kasayı açıp fanın tozlarını al düşer o. 5 ayda laptoplar çok fena toz çekiyor. Sıvı metal sakın sürme doğuştan sıvı metal koruması olmayan laptopa. Normal kullanıcı için gereksiz ve tehlikeli.

Tamamdır laptopu kapağını açınca garantisi gider mi? Önceden HP Pavilion DV6 3050 et sökmüşluğum var ekran kartı sürekli fırınlama işlemi yapmaktan sıkıldığım için bu laptopu aldım.
92 olması sorun değil de kasayı açıp fanın tozlarını al düşer o. 5 ayda laptoplar çok fena toz çekiyor. Sıvı metal sakın sürme doğuştan sıvı metal koruması olmayan laptopa. Normal kullanıcı için gereksiz ve tehlikeli.

Tamamdır laptopu kapağını açınca garantisi gider mi? Önceden HP Pavilion DV6 3050 et sökmüşluğum var ekran kartı sürekli fırınlama işlemi yapmaktan sıkıldığım için bu laptopu aldım.

Yükseltme işlemleri için açabildiğin için garantisi gitmez. Fakat soğutma bloğunu sökmen için aynı şeyi söyleyemem. Fanlardaki tozları alsan yeterli olur zaten bir süre.

Geri
Yukarı