HP Victus 16 D 1048 NT laptop RAM yükseltme

Qlcylmz

Decapat
Daha fazla  
Bir tane daha 8 GB RAM takıp 16ya yükseltmek istiyorum. Önerilere açığım. Bilgisayar modeli HP Victus 16 D 1048 NT. Ayrıca destek ekibi ile iletişime geçmeme rağmen ve internetteki sitelere bakınca 2 slot olarak gözüküyor ancak programda tek slot olarak gözüküyor bir sorun yaşar mıyım?

resim_2023-01-29_011332370.png

Ekran görüntüsü 2023-01-29 011216.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Tek slot yok iki slot var.

Bu site güvenilir midir? Ona göre RAM ve SSD'yi buradan bakıp almayı planlıyorum.

Hocam aynı PC bende de var ve bu RAM'i aldım Amazon.com.tr bu RAM'i aldım PC tamircisine taktırdım ama sorun oldu ilk 20 dakikalarda falan bilgisayar açılmadı ama sonra PC voltajı düşürerek 1.20'den 1.10 yaptı ikisini de ve açıldı.

Hocam arkadaşın attığı siteden bakıp Kingston 8GB DDR5 4800MHz CL40 Notebook Rami - KVR48S40BS6-8 bunu düşünmüştüm. PC voltajının farkını bilmiyorum ancak siz hangisini önerirsiniz? Demek istediğim siz bu RAM'i aldıktan sonra keşke şu modeli alsaydım gibi bir düşünceye kapıldınız mı?

Hocam arkadaşın attığı siteden bakıp Kingston 8GB DDR5 4800MHz CL40 Notebook Rami - KVR48S40BS6-8 bunu düşünmüştüm. PC voltajının farkını bilmiyorum ancak siz hangisini önerirsiniz? Demek istediğim siz bu RAM'i aldıktan sonra keşke şu modeli alsaydım gibi bir düşünceye kapıldınız mı?

Samsung üretimi olduğundan problem çıkarma ihtimali daha düşük ve 10 yıl garantisi olduğu için ben bu RAM'i öneririm. Teknik özelliklerinde 1.1 Volt yazıyor. Crucial 2 yıl garanti ile satılıyor. Crucial iyide değil kötüde değil normal kalitede.

Kingston'da alabilirsin oda resmi dağıtıcılarından alınırsa 10 yıl garantili satılıyor ama onda çıkacak çip belirsiz . Samsung Hynix'de çıkabilir Crucial'daki gibi Micronda çıkabilir.

Samsung üretimi olduğundan problem çıkarma ihtimali daha düşük ve 10 yıl garantisi olduğu için ben bu RAM'i öneririm. Teknik özelliklerinde 1.1 Volt yazıyor. Crucial 2 yıl garanti ile satılıyor. Crucial iyide değil kötüde değil normal kalitede.

Kingston'da alabilirsin oda resmi dağıtıcılarından alınırsa 10 yıl garantili satılıyor ama onda çıkacak çip belirsiz. Samsung Hynix'de çıkabilir Crucial'daki gibi Micron'da çıkabilir.

Kanka önerin için sağ ol ama ben 8 GB RAM almayı planlıyorum . Ayrıca ikinci yazdığından bir şey anlamadım yani Kingston mu öneriyorsun yoksa Crucial mi?

Hocam cpu-z den baktım hocam pcnin içinde ki Ramin markasını o zaman dedim keşke aynı markayı alsaydım gibi dedim kısa bir süreliğine ama bir şey fark etmiyor, Cl ve MHz değerleri aynı olsun yeter. Zaten attığım linkten alabilirsiniz, çoğunlukla o rami alanlar da HP bilgisayarı için alıyor

Kingston 10 yıl garantili o daha mantıklı.
Fiyat farkı da var ama onu da bulundurun kafanızda alırken

Geri
Yukarı