HP Victus 16-D1041NT ThrottleStop limits PL1 kırmızı, thermal ve EDP other sarı oluyor

Buyurun karşılaştırın ben elinizi kolunuzu bağlamıyorum ki.

Afedersin de nereye alıyorsun? GPU Heavy oyunlarda benzer performansı alırsın. Çünkü CPU 45W altı güç çekebilir yer yer. Ama CPU seven bir oyunda sen bu işlemciyle oyna, deliye döndürür seni. Neyse dilerim ki görürsün.

Bunun sebebi Kernel, CPU veya GPU değil bu arada haberiniz olsun. MacOS UNIX-like bir işletim sistemidir. Windows ise bloat dolu dandik NT Kernel'e sahip işletim sisteminin tekidir. Linux kernelli OS'ler ve UNIX ailelerindeki OS'ler üstüne emek harcadığı halde bakarsanız deli gibi stabil olurlar. En güzel örneği macOS'dir UNIX için. UNIX/Darwin kerneli kullanır.

Bunu ne anlamda yazdığını anlamadım, ne alaka şimdi bu? Neyse boşver.

Gene boş yapıyorsun denemeden göremeyiz bunları. Varsa tanıdık, yada elinde varsa deneyelim.

Yoksa hiç girme o işlere.Çünkü çatır çatır oynuyorum. Ben değil karşı taraf deli oluyor pat pat adam vuruyom :D

Gene boş yapıyorsun denemeden göremeyiz bunları. Varsa tanıdık, yada elinde varsa deneyelim.

Yoksa hiç girme o işlere.Çünkü çatır çatır oynuyorum. Ben değil karşı taraf deli oluyor pat pat adam vuruyom :D
Ya arkadaşım sen kaç senedir bu işle uğraşıyorsun? Ben senelerimi verdim. CPU high-end bir CPU ise 45W yeterli gelmez UV'siz iken. 11. Nesiller bile oyunda 55W'a yakın istiyor.

Embeeded Controller tarafındaki güç limiti işte. 3. Güç Limitleri.

Bir bildiği varsa da kötü yoksa da kötü çünkü piyasadaki diğer cihazlar o üst Watt değerlerini görürken bu CPU kalacak olduğu yerde.
Sanırım intel işlemciler wat canavarı olduğundan sıcaklığa kafa atıyorlar. 3. parti EC var ama maksimum dereceler cihazda 98 yazıyor. Yani thermal yiyecek her türlü yüksek ihtimalle. Ha 3. parti EC cpu ağırlıklı oyunlarda üzebilir o ayrı ama render vs. konularda yine 60W civarı çeker herhalde.

HP Victus'lar 16 serisi dahil EC'den çok eleştiri aldı, bunun farkında olmanız güzel.

Geri
Yukarı