HP Victus 16-D1047NT alınır mı?

Bende bu cihazı almayı düşünuyorum ama ekran sallanma olayı gözümü korkutuyor.
Ucuz seri olunca illa dandik yapıcaklar o olayı... Omen serisinde ekran kasayı tutmadan rahatça açılıyor, bunlarda öyle değil. Maliyeti aynı bile olsa seriler arasında fark oluşturmak için yapıyorlar.

Donanım olarak güzel ve incelemelerde de serin ve fanlarının nispeten sessiz çalıştığı söyleniyor. Ekran sallanması sizin için sorun olmayacaksa bu fiyat bandındaki en iyi gaming laptoplardan bir tanesi. Ram'i DDR5 ramlerin fiyatı biraz daha düşünce sonradan eklersiniz.

@Artoria Pendragon hocam birkaç soru soracağım. Bu HP Victus D1047NT modelinde ekran 15.6 mı yoksa 16.1 iç mi? 2.si ekran kartı 3050 Ti mi yoksa 3050 mi ve son olarak ekran ms gecikmesi kaç? Bu modeli almayı düşünüyorum sizin önerinizle.

Hocam gelene kadar ben hızlıca cevap vereyim; attığınız model 16.1 inç ekrana sahip, ekran kartı 75W 3050 Ti, ekran geçikme değeri tam bir muamma, detaylı panel araştırması yaptım ve HP 9ms desede 25ms gibi değerler çıkıyor. Bu fiyata RAM upgrade ile güzel bir cihaz.

Hocam gelene kadar ben hızlıca cevap vereyim; attığınız model 16.1 inç ekrana sahip, ekran kartı 75W 3050 Ti, ekran geçikme değeri tam bir muamma, detaylı panel araştırması yaptım ve HP 9ms desede 25ms gibi değerler çıkıyor. Bu fiyata RAM upgrade ile güzel bir cihaz.

Hocam çok teşekkürler. Bu cihazı aldığımda belli bir süre 8 GB RAM ile devam edeceğim, ileride bir 8 daha alıp 16 yapacağım. Fakat aklıma takılan bir soru var, 8 GB RAM'li haliyle kullanırken Valorant CS gibi FPS oyunlarında FPS aşırı fark yaratır mı? Örneğin 16 GB haliyle 200 300 arası FPS alırken sırf 8 GB RAM var diye alacağım FPS çok düşer mi 100 120 gibi? Yoksa aşırı fark yaratmaz mı?

Hocam çok teşekkürler. Bu cihazı aldığımda belli bir süre 8 GB RAM ile devam edeceğim, ileride bir 8 daha alıp 16 yapacağım. Fakat aklıma takılan bir soru var, 8 GB RAM'li haliyle kullanırken Valorant CS gibi FPS oyunlarında FPS aşırı fark yaratır mı? Örneğin 16 GB haliyle 200 300 arası FPS alırken sırf 8 GB RAM var diye alacağım FPS çok düşer mi 100 120 gibi? Yoksa aşırı fark yaratmaz mı?

Üründe DDR5 RAM mevcut. DDR 4'lerdeki gibi Single-Dual channel olayı yok denilebilir artık. DDR 5 RAM'lar kendi içinde Dual çalışıyor. Kapasite artışı her türlü işe yarar fakat FPS artışı artık çok az oluyor.

Geri
Yukarı