HP victus 16-D1047NT alınır mı?

Klavyede ledler var. Cihazın içindeki 8GB Crucial RAM 1350 TL. Benim ihtiyacım olmadığı için almadım şimdilik. İleride ihtiyacım olursa hem fiyatları belki daha uygun olursa belki alırım. Ama şimdilik 8GB işimi görüyor.
Hocam sallanma olayı çok canımı sıktı yazı yazarken vs video atabilme şansınız var mı

Tam olarak kullanım amacınız ne bilmiyorum ancak ben hem oyun hem de yazılım için aldığım için hafif ve pil ömrü uzun bir model arıyordum ve Rog Zephyrus G14 modelini aldım.Cyberpunk,Valhalla,BF1 gibi oyunları 8gb ram ile oynadım ve hiçbir takılma sorun ile karşılaşmadım doğru ayarlarla med-high arası genelde (8gb ram satın aldım ek olarak gelecek.)
Ürün 1.6kg ve bu konuda rakipsiz bir gaming laptop.
Ayrıca kasa ve ekran kalitesinde de gaming laptoplar arasında rakipsiz denilebilir.Tamamen magnezyum alaşımla kaplı.Cpu ve GPU’su metal sıvı ile soğutuluyor.Ben aldığım için çok mutluyum zaten pil ömrü ağzımı açık bıraktı.Visual Stuido Code ve Chrome’dan youtube videosu izleyerek 9-10 saat civarı pil alıyorum.

Dosya Ekleri

• D1BF68B4-8D18-4949-85E5-A7D4ADA22D0D.jpeg
    D1BF68B4-8D18-4949-85E5-A7D4ADA22D0D.jpeg
    54,7 KB · Görüntüleme: 46
Tam olarak kullanım amacınız ne bilmiyorum ancak ben hem oyun hem de yazılım için aldığım için hafif ve pil ömrü uzun bir model arıyordum ve Rog Zephyrus G14 modelini aldım.Cyberpunk,Valhalla,BF1 gibi oyunları 8gb ram ile oynadım ve hiçbir takılma sorun ile karşılaşmadım doğru ayarlarla med-high arası genelde (8gb ram satın aldım ek olarak gelecek.)
Ürün 1.6kg ve bu konuda rakipsiz bir gaming laptop.
Ayrıca kasa ve ekran kalitesinde de gaming laptoplar arasında rakipsiz denilebilir.Tamamen magnezyum alaşımla kaplı.Cpu ve GPU’su metal sıvı ile soğutuluyor.Ben aldığım için çok mutluyum zaten pil ömrü ağzımı açık bıraktı.Visual Stuido Code ve Chrome’dan youtube videosu izleyerek 9-10 saat civarı pil alıyorum.
Güzel de ekran küçük gibi geldi 15-16 olsa çok iyiydi ama düşüncem teşekkürler

Ben bugün aldım. Oyun amaçlı kullanmayacağım. Laptoptaki işlemci çok iyi bir işlemci. i7 11800H'tan bile daha iyi bir işlemci. Yine 3050 Ti ekran kartı 1080p günümüz oyunlarında medium ayarlar için yeterli, hatta bazı oyunlarda high ayarlarda bile iyi denebilir. Eğer oyun oynamayacaksanız 8 GB DDR5 4800MHz RAM yeterli gelecektir, oyun oynasınız bile oyuna göre değişmekle beraber yeterli olacaktır. Yetmediğini düşünürseniz bir 8 GB daha alıp ekleme yapabilirsiniz. Ama bütçeniz daha fazlasına el veriyorsa ve oyun amaçlı kullanacaksanız 16 GB RAM ve RTX 3060 olan modellere bakın. Ama üzerindeki işlemciye baktığımızda ürünün fiyatı iyi. İşlemcisi çok sağlam.
Selam en fazla kaç GB RAM destekliyor oyun dışı AutoCAD 2021 versiyonu kullanıyorum sorun yaşanmayacağını düşünüyorum. İleride düşüncem 32 GB en fazla kapasiteye çıkartmak bu da yaptığım işi için çok uzun bir süre götürür beni.

Selam en fazla kaç GB RAM destekliyor oyun dışı AutoCAD 2021 versiyonu kullanıyorum sorun yaşanmayacağını düşünüyorum. İleride düşüncem 32 GB en fazla kapasiteye çıkartmak bu da yaptığım işi için çok uzun bir süre götürür beni.
En dazla 32 GB destekliyor, ama benim aldığımda 2 kere hoparlörden pıt pıt diye ses patlamaları oldu. En sonunda iade ettim. Sanırım bu modelde kronik bir sorun var hoparlörlerle ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı