HP Victus 16-E1001NT 1.5 saatte pil %6'ya indi

helloworld25

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, öncellikle laptop alalı daha 1 gün bile olmadı. İlk şarj %54 geldi. Biraz internete girdim Omen hub kurdum (hiç oyun oynamadım) yaklaşık 1.5 saatte pil %6 ya indi. Sonra dedim ki telefonlarda falan bile ilk şarj hızlı bitiyor bunda da herhalde hızlı bitmesi normaldir. Ertesi gün şarj ettim tam olarak %100 bir şekilde. Hearts of Iron 4 kurdum PC'ye batarya çok hızlı bitiyor 10 dk da %13 gitti. Ben anlamadım bunun batarya sıkıntılı mı? Normal YouTube falan kullanırken de aşırı hızlı bitiyor. Daha prizde %100 şekilde saat 15:27 de söktüm saat 16:42 pil %38. Acaba sıkıntı neden kaynaklı teknik servise mi götüreyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, öncellikle laptop alalı daha 1 gün bile olmadı. İlk şarj %54 geldi. Biraz internete girdim Omen hub kurdum (hiç oyun oynamadım) yaklaşık 1.5 saatte pil %6 ya indi. Sonra dedim ki telefonlarda falan bile ilk şarj hızlı bitiyor bunda da herhalde hızlı bitmesi normaldir. Ertesi gün şarj ettim tam olarak %100 bir şekilde. Hearts of Iron 4 kurdum PC'ye batarya çok hızlı bitiyor 10 dk da %13 gitti. Ben anlamadım bunun batarya sıkıntılı mı? Normal YouTube falan kullanırken de aşırı hızlı bitiyor. Daha prizde %100 şekilde saat 15:27 de söktüm saat 16:42 pil %38. Acaba sıkıntı neden kaynaklı teknik servise mi götüreyim?
Hocam servise götürmenizde yarar var bataryasında sorun var gibi gözüküyor birde görev yöneticisinden bakın hocam belki de bazı programlar bilgisayarınızın pilinden yiyiyordur.

Arkaplandaki işlemlere bakın. Windows bazı şeyleri güncelliyor/kuruyor olabilir. Bu çok güç tüketir. Ayrıca oyun bilgisayarlarını şarja takmadan kullanmak performans kaybı yaşatır. Genelde şarja takılı kullanılır.

Benim laptop 4 senelik falan. Yüzde 100 de 3.5 4 saat götürüyor. Batarya ile alakalı problem olabilir. Servise götürün bence. Yüksek performansda olsa bile 1.5 saat aşırı az.

Geri
Yukarı