HP Victus 16 E1005NT vs Acer Nitro 5 AN515-58

İki bilgisayarda da intel 12700H işlemci ve RTX3060 var.
Hp victus 2x8 Gb 4800Mhz DDR5 ve güç kaynağı 200 Watt
Acer nitro 5 1x16 Gb 3200Mhz DDR4 ve güç kaynağı 230 Watt

Ayrıca Acer Nitro 5 Mux switche sahip. Soğutma performansının da gayet beğenildiğini duyuyorum.

İkisis arasında kararsız kaldım . Sizce hangisini almak daha mantıklı?

Acer Nitro 5

HP Victus 16

Son düzenleyen: Moderatör:
Ikisi arasından Acer Nitro daha iyi. MUX Switch'e sahip ve 140W GPU'ya sahip, soğutma performansıda daha üstün diyebiliriz. Fakat bu bütçede 3070'li modelini almanızı öneririm:
Acer Nitro'ların ekran paneli biraz kötü fakat rahatsız etmez. Kendimde kullanıyorum herhangi bir rahatsızlık yaşamadım.

Acer Nitro 5 AN515-58
Asus TUF Gaming FA507RM-HN052

Bu ikisi arasında kaldım kullanan ya da bilgili olan arkadaşlar ne dersiniz?
ASUS marka, servis ve malzeme kalitesi olarak daha iyi gibi

Arada işlemci ve bellek farkı var
ASUS - AMD Ryzen 7 6800H - 16GB DDR5 4800MHZ
ACER - Intel i7 12700H - 16GB DDR4 3200 MHZ
Acer'ın AMD işlemcili versiyonunu kullanıyorum (ddr5 ram - r7 6800h - rtx 3060) Asus Tuf da soğutmasının iyi olmadığını biliyorum ekran kartı kimi yerlerde işlemciden daha sıcak oluyordu testlerde ve genellikle 80-95 derece arasında geziyordu. Acer laptopumda AAA oyunlarda sıcaklıklarım hep 60-80 arasında geziyordu. Acer'ın soğutması gerçekten çok iyi o konuda için rahat olsun. Klavyesi çok kaliteli RGB ışıkları canlı. Ekrandan memnunum. Mux switch olayı gerçekten çok işe yarıyor AAA oyunlarda ultra ayarlarda 10-20 fps fark ettiriyor. Kendi adıma tavsiyem bulabiliyorsan Acer'in DDR5 versiyonlu olanını al.
Ekstra bilgi olarak Acer'ın yeni kasalarında da HDD slotu mevcut fakat sadece intel işlemcilerde hdd desteği varmış ben de amd işlemci olduğu için HDD takamıyorum 😔

Acer'ın AMD işlemcili versiyonunu kullanıyorum (ddr5 ram - r7 6800h - rtx 3060) Asus Tuf da soğutmasının iyi olmadığını biliyorum ekran kartı kimi yerlerde işlemciden daha sıcak oluyordu testlerde ve genellikle 80-95 derece arasında geziyordu. Acer laptopumda AAA oyunlarda sıcaklıklarım hep 60-80 arasında geziyordu. Acer'ın soğutması gerçekten çok iyi o konuda için rahat olsun. Klavyesi çok kaliteli RGB ışıkları canlı. Ekrandan memnunum. Mux switch olayı gerçekten çok işe yarıyor AAA oyunlarda ultra ayarlarda 10-20 fps fark ettiriyor. Kendi adıma tavsiyem bulabiliyorsan Acer'in DDR5 versiyonlu olanını al.
Ekstra bilgi olarak Acer'ın yeni kasalarında da HDD slotu mevcut fakat sadece intel işlemcilerde hdd desteği varmış ben de amd işlemci olduğu için HDD takamıyorum 😔
i7 12700H yerine aşağıdaki konfigürasyonu alarak SSD yükseltmesi yapmak daha mantıklı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı