Çözüldü HP Victus 16 parola ekranından önce siyah ekrana geçiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

qeonidas

Attopat
Daha fazla  
RAM
32
Ekran kartı
rtx 4070
İşlemci
ryzen 7 7840hs
Merhaba, iki gün önce HP Victus 16 marka bir laptop aldım. Freedostu USB ile kurulumunu yaptım. Tüm sürücüleri yükleyip güncellemeleri yaptım. Sorun şu bilgisayarı açarken HP Victus logosu geliyor ve normalde parola ekranı açılması gerekirken ekran siyah oluyor ama Windows açılma sesi geliyor. Güç tuşuna 1 2 kez bastıktan sonra parola ekranı açılıyor ve bilgisayarı kullanıyorum. Bu neden kaynaklı olabilir ve sorun yaratır mı?

Omen Gaming Hub'tan Graphics Switcher'a girip GPU Mode'u Discrete'e çektim ve sorun çözüldü. Sanırım aynısı BIOS ayarlarından da yapılabiliyor.
Bende de aynısı oluyor daha çözüm bulamadım ama sen şuan MUX anahtarını aktifleştirmişsin haberin olsun bilgisayarı daha çok yorar ve daha çok güç tüketir

Bende de aynısı oluyor daha çözüm bulamadım ama sen şuan MUX anahtarını aktifleştirmişsin haberin olsun bilgisayarı daha çok yorar ve daha çok güç tüketir
Bilgilendirme için teşekkürler . Sonrasında BIOS'un güncel olmadığını fark ettim . Günxellediğimi sanıyordum . Ürün kodunu girip HP'nin sitesinden sürücülerin tamamının olduğu sayfadan BIOS'u güncelledim ve sorun düzeldi ben de Discrete modunu kapadım .

Yeni konular

Geri
Yukarı