Çözüldü HP Victus 16 fanlar 5000 RPM'de kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wixner

Picopat
Daha fazla  
Laptopum HP Victus 16 Omen Gaming Hub'tan fan ayarı yaptım grafik ayarladım ama manuelde olsun otomatikte olsun fanlar 5000RPM oldu mu uzun süre değişmiyor 5000 RPM'de kilitleniyor kilitlendiği zaman oyunu kapatsam bile 10 dakika falan 5000 RPM'de sabit kalıyor bunun çözümünü bilenler var mı?

Çözüm
Reis düzeltebildin mi sorunu bende hala aynı ve bugün oyundayken fan gene takılmıştı sonra şu hatayı verdi.

Ben Omen Gaming Hub'ta balanced modunu kullanıyordum ardından performance moduna aldım ve sorun cözüldü şu anlık takılma yapmıyor. O hatanın ne oldugunu bilmiyorum.
Laptopum HP Victus 16 Omen Gaming Hub'tan fan ayarı yaptım grafik ayarladım ama manuelde olsun otomatikte olsun fanlar 5000RPM oldu mu uzun süre değişmiyor 5000 RPM'de kilitleniyor kilitlendiği zaman oyunu kapatsam bile 10 dakika falan 5000 RPM'de sabit kalıyor bunun çözümünü bilenler var mı?

Aynı sorun birkaç gündür bende de olmaya başladı HP Victus 16 RTX 4050'li versiyonunu kullanıyorum normal modda oyunda 5000 RPM de takılıyor manuele alıyorum RPM'i düşürüyorum ama düşmüyor ancak performansa girip tekrar normal moda alınca düzeliyor. Bu sorun canımı sıkmaya başladı.

Aynı sorun birkaç gündür bende de olmaya başladı HP Victus 16 RTX 4050'li versiyonunu kullanıyorum normal modda oyunda 5000 RPM de takılıyor manuele alıyorum RPM'i düşürüyorum ama düşmüyor ancak performansa girip tekrar normal moda alınca düzeliyor. Bu sorun canımı sıkmaya başladı.

Benim de canımı sıkıyor çözümünüde bulamadım hiçbir yerde prizden çıkarıp geri takınca da düzeliyor ama hep böyle mi yapacağız yani saçma bir durum maalesef.

Benim de canımı sıkıyor çözümünüde bulamadım hiçbir yerde prizden çıkarıp geri takınca da düzeliyor ama hep böyle mi yapacağız yani saçma bir durum maalesef.
Birde Cs2 oynuyor musun bilmiyorum ama 4050 ekran kartım olmasına rağmen arada takılmalar oluyor fps de 150-199 arası normal değil bence. Fan sesi de çok rahatsız ediyor oyun zevki bırakmıyor

Daha yeni eylül'de aldım benimki de Ryzen 7840 HS. O takılmalar internettende kaynaklanıyor olabilir. Şu sıralar biraz kötü internet. Düzeldiğinde daha iyi test edebilirim. Sizde FPS durumları nasıl CS de.

Drop yaşanmadığı ve 144 FPS'in altına düşmediği sürece çok sıkıntı olmaz dediğiniz gibi internetten dolayı da olabilir bir de sicaklıktan dolayı FPS düşebilir laptopun altını boş bırakırsanız daha iyi olur bayağı fark ediyor çünkü.

Doğrudur. Gta V,Far Cry, Fc24 gibi oyunlar oynuyorum çok fazla fan sesi oluyor uçak kalkıyor gibi sizde de bu durum aynı mı merak ediyorum aynı laptoptan birini bulmuşken biraz sorayım dedim :)

Doğrudur. GTA V, Far Cry, FC24 gibi oyunlar oynuyorum çok fazla fan sesi oluyor uçak kalkıyor gibi sizde de bu durum aynı mı merak ediyorum aynı laptoptan birini bulmuşken biraz sorayım dedim :)

Evet rahatsız edici fan sesi var zaten HP Victus'lar bu yönüyle sicaklık değerlerini azaltıyor, ben soğutucu aldım hem stant görevi görüyor hem de birkaç derece düşürüyor size de tavsiye ederim.

Evet rahatsız edici fan sesi var zaten HP Victus'lar bu yönüyle sicaklık değerlerini azaltıyor, ben soğutucu aldım hem stant görevi görüyor hem de birkaç derece düşürüyor size de tavsiye ederim.

2 gün önce bende aldım soğutucu, sıcaklık değerleri güzel. Fan sesi oyun zevkinin önüne geçiyor biraz. O sıkıntı sadece.

Isı değerleri çok yüksek değil ama klavye baya sıcak oluyor elimi tuttuğumda sizde de öyle mi

Yeni konular

Geri
Yukarı