HP Victus 16 için laptop standı alınır mı?

qqcharles

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben laptopu alalı 6 ay oluyor ve ekran kartının %100 kullanıldığı oyunlarda ekran kartı sıcaklığı 85 dereceye çıkıp throttle yapıyor ve performansı çok düşürüyor, laptop standı alsam bu sıcaklık düşer mi?

HP Victus 16.
RTX 3050 Ti.
i5 12500H.

Bu laptoplarda pek etkisi olmuyor standın soğutma mekanizmasının ama masadan yukarı da olacağı için ısı artışı azalır daha önce stantand benzeri bişey kullanmıyorsan faydası olurda pahalı şeylere para verme yerden yüksek tutsun yeter.

Son düzenleme:
Laptopun alt kısmındaki hava kanallarını yukarı kaldırmak için stant alınabilir daha rahat hava çekmesi anlamında. Biraz rahatlatır ama öyle devrimsel bir şey gibi düşünme :)

Merhaba, ben laptopu alalı 6 ay oluyor ve ekran kartının %100 kullanıldığı oyunlarda ekran kartı sıcaklığı 85 dereceye çıkıp throttle yapıyor ve performansı çok düşürüyor, laptop standı alsam bu sıcaklık düşer mi?

HP Victus 16.
RTX 3050 Ti.
i5 12500H.
Laptop yükseltici alabilirsin hatta evde biraz kalın olan iki defteri eğimli bir şekilde bile altına koysan aynı görevi görüyor 10-15 derece farketmişti bende

Laptop yükseltici alabilirsin hatta evde biraz kalın olan iki defteri eğimli bir şekilde bile altına koysan aynı görevi görüyor 10-15 derece farketmişti bende
Hocam tam olarak nasıl koyacağım? Kitabı koyup tam ortasına laptopu mu koyayım?

Laptop yükseltici kesinlikle tavsiye ederim. Ben kullanıyorum ve gözle görülür bir performans artışı oluyor. Kullandığım ürün: Amazon.com.tr
Teşekkürler, Laptopun boyutuna mı göre almak gerekiyor?

Defter vs. koymayın aslında çok sıkıntı. Ben konu sahibinin laptobuyla aynı özelliklerde bir Victus 16 kullanıyorum ve yükseltmek için kitap vs. denemiştim ama bu tam tersi laptobu daha çok isıtmıştı. Victus modeller havayı daha çok arka taraftan verse de altından hava alması da önemli. O tarz bir şeyle altını tam kapatınca sıkıntı oluyor. En iyisi durumuna göre stand veya soğutucu alması. Ben şu an soğutucu kullanıyorum örneğin çok amaçlı olarak.

Defter vs. koymayın aslında çok sıkıntı. Ben konu sahibinin laptopuyla aynı özelliklerde bir Victus 16 kullanıyorum ve yükseltmek için kitap vs. denemiştim ama bu tam tersi laptopu daha çok isıtmıştı. Victus modeller havayı daha çok arka taraftan verse de altından hava alması da önemli. O tarz bir şeyle altını tam kapatınca sıkıntı oluyor. En iyisi durumuna göre stant veya soğutucu alması. Ben şu an soğutucu kullanıyorum örneğin çok amaçlı olarak.

Kaç dereceye kadar çıkıyor sizde ekran kartı sıcaklığı ekran kartı %100 kullanıyorken?

Zaten defter kitap koyanlar laptopa paralel olarak koymuyor hocam. Laptopun bir ucuna koyup hava ızgaralarını açık bırakıyor. Bu şekilde stant görevi yapacaktır. Paralel olarak koyup üzerine laptop koyarsanız faydadan çok zararı olur.

Geri
Yukarı