HP Victus 16 ile CS:GO'da ani FPS düşmeleri

Normalde boşta 56 derece alıyordum şu ankitap ile hava alacak yerler kapanmadan ucuna koydum 50 derece alıyorum iyi midir :D

1691622113525.png

Hocam dışarı sıcaklığıda önemli.

İşte bilmiyor belli derece üzerinde hem işlemci hemfe RAM frekansı kısılıyor gelmiş CS:GO için takviye yap diyor bana da çocuk diyor :D

RAM frekans kısıyormuş puhahahahah öğrendiğim iyi oldu. 8 GB RAM ile de arkada bir sürü uygulama açıp hem de oyun oynuyormuş Windows 11 de inanılmaz bir bilgisayarınız var.

Eki Görüntüle 1896749

Hocam dışarı sıcaklığıda önemli.

Farklı sayfalarda R5 5600 yani masaüstü olanı için konu açılmış. 400 FPS kilidini açınca 500-600 FPS de CPU 86 derece oluyormuş 400 FPS de kilitli tuttuğu zaman 76 derece oluyormuş. Yani konu sahibinin tek yapması gereken dikey sabitlemeyi açmak ve 144 FPS sorunsuz şekilde oynamak.

Konu dışına lütfen çıkmayalım ve yanlış bilgi paylaşımı yapmayalım...

5 sayfa sadece boş yaptınız ve bana bunu mu yazıyorsun? Biriniz bile MSI Afterburner'dan frekansı ve aktif sıcaklığı görmek için ekran resmi istemedi. Bir şey bildiğiniz yok bir de insanlara yardımcı olacaksınız. Yerinizin bu forum olduğunu düşünmüyorum ya da forumda biraz daha fazla vakit geçirin belki birkaç şey öğrenirsiniz.

5 sayfa sadece boş yaptınız ve bana bunu mu yazıyorsun? Biriniz bile MSI Afterburner'dan frekansı ve aktif sıcaklığı görmek için ekran resmi istemedi. Bir şey bildiğiniz yok bir de insanlara yardımcı olacaksınız. Yerinizin bu forum olduğunu düşünmüyorum ya da forumda biraz daha fazla vakit geçirin belki birkaç şey öğrenirsiniz.
Sahip olduğum HP Victus 16 inç i7 12700H 3060 sistemimde bir sorun var, ram konusunda kardeşimle benzer bir sorun yaşıyoruz. Ancak benim yaşadığım sorun, işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları arasındaki denge ve soğutma bloklarının farklılığıyla ilgili.Yaş kitlenizi lütfen bu kadar belli etmeyin.

CPU 92 derece sıcaklığı zaten biliyoruz arkadaş FPS limitini yüksek tuttuğu için yüksek sıcaklıklara ulaşıyor ve drop yiyor bu kadar basit. 16 ve 32 RAM'de de aynı sorunun olduğunu söyleyen birisi olmasına rağmen RAM ekleme tavsiyesi veriyorsun bence senin bu forumda işin yok.

CPU 92 derece sıcaklığı zaten biliyoruz arkadaş FPS limitini yüksek tuttuğu için yüksek sıcaklıklara ulaşıyor ve drop yiyor bu kadar basit. 16 ve 32 RAM'de de aynı sorunun olduğunu söyleyen birisi olmasına rağmen RAM ekleme tavsiyesi veriyorsun bence senin bu forumda işin yok.

Önerimiz güzel iş yapan bir firmaya sıvı metal uygulatmak ( uygulatılacaksa laptopun fazla hareket etmemesi gerekiyor yatay taşımanızda fayda olur) veya güzel bir RPM güzel bir soğutucu almak (fan soğutma kısmı laptop fanına gelecek ve çıkışı aşağı bakacak).

Sahip olduğum HP Victus 16 inç i7 12700H 3060 sistemimde bir sorun var, RAM konusunda kardeşimle benzer bir sorun yaşıyoruz. Ancak benim yaşadığım sorun, işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları arasındaki denge ve soğutma bloklarının farklılığıyla ilgili. Yaş kitlenizi lütfen bu kadar belli etmeyin.

2020 de i5-10300H ve 1650 Ti'lı ASUS ROG STRIX G15 laptopumda rahat rahat 144FPS CS:GO oynuyordum fakat dikey sabitlemeyi kapattığımda CPU 85'e kadar geliyordu ve acayip drop yemeye başlıyordum. Buradaki sıkıntıda benim yaşadığımın ta kendisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı