HP Victus 16 laptop için Pullsar Ice Dragon termal macun alınır mı?

Efe Bilginer

Centipat
Daha fazla  
Laptopum halihazırda bir laptop için uygun sıcaklıklarda çalışıyor. Ekran Kartı max 73 derece, işlemci 75-85 arası değişiyor ama hazır uygulanmış termal macunun çok iyi bir termal macun olduğunu düşünmüyorum. Pullsar Ice Dragon 15.7 W/mk termal macununu alıp yakında uygulamak istiyorum, sıcaklıkları çok etkiler mi? Kaç derece fark eder?

Laptop: HP Victus 16-S0015NT 4060M 7840HS. Herhangi bir stant veya laptop soğutucu kullanmıyorum, ileride belki bir standa da geçerim.

Macunun linki:
Kaç adet almam gerekir, 1 adet yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir şey değişeceğini sanmıyorum. Sıvı metal macuna geçin değer değişiklik yapacaksanız.

Not: Muhakkak serviste değişim yaptırın yoksa garanti dışı kalır cihaz.

Konudan bağımsız cihaza R23 testi yaptınız mı hiç?

R23 yapmadım. Sıvı metal macun da çok riskli geliyor malum sızarsa kısa devre yapar diye korkuyorum.

4 yıl sonra gözümün önünde açılan bir işlemciyi gördükten sonra benim hiçbir korkum kalmadı. Kendi cihazım da fabrika çıkışlı metal macun zaten. Kafan en az 2 yıl rahat olur.

Müsait olduğunuzda yapıp paylaşır mısınız? 7840HS Victus'un bir türlü bulamıyorum R23 testlerini.

4 yıl sonra gözümün önünde açılan bir işlemciyi gördükten sonra benim hiçbir korkum kalmadı. Kendi cihazım da fabrika çıkışlı metal macun zaten. Kafan en az 2 yıl rahat olur.

Hocam bu işlemci İzmir'e gittiğimde direkt olarak HP Servisine yaptırmayı düşünüyorum düzgün bir şekilde yaparlar mı?

2 yıl boyunca servise bağımlısın. HP'nin teknik servisi nasıldır bilemiyorum bir şey diyemeyeceğim.

Hocam ben de pek emin değilim o yüzden çok bulaşmayayım diyorum ama ilerleyen zamanlarda bakarım.

Cihaz zaten soğuk çalışıyor ekstra masrafa gerek yok bence, 1 adet yeterli evet artar hatta 2 gramdan.

Hocam peki ne kadar değiştirir bir fikriniz var mı sonuçta 15.7 W/mk'lık bir ısı iletkenliğinden bahsediyoruz 5 dereceden fazla düşürür mü?

Hocam ben de pek emin değilim o yüzden çok bulaşmayayım diyorum ama ilerleyen zamanlarda bakarım.

Hocam peki ne kadar değiştirir bir fikriniz var mı sonuçta 15.7 W/mk'lık bir ısı iletkenliğinden bahsediyoruz 5 dereceden fazla düşürür mü?
Stok macunun ne olduğunu bilsek anca yorum yapılır buna, bilmediğim için bir şey demem doğru olmaz.

Geri
Yukarı