HP Victus 16 laptopa RAM takviyesi sonrası ekranda bozulmalar

KlorjimM

Hectopat
HP Victus 16 laptopumda 8 GB DDR5 4800MHz 40CL ve 1.1v RAM vardı ve aynı özelliklerde Crucial bir marka RAM alıp taktım (garanti dışı kalmadığı iddia ediliyordu) ve Opera ve Discord'da şöyle olaylar yaşamaya başladım. Sanki ekran soğuktan donuyormuş, buzlanıyormuş gibi ve keskinleştirme efekti uygulanıyormuş gibi ancak oyunlarda ve başka tarayıcılarda bunu yaşamıyorum. Fareyi bozulan yerlere sürüklediğimde düzeliyor veya Mouse'la bir yere tıkladığımda alakasız da olabilir. RAM'ler çalışıyor bilgisayar algılıyor, sebebi nedir?

CPU Z ve görev yöneticisinde bir sorun yok gözüküyor her şey doğru algılanmış özellikleride birebir aynı. Fotoğrafları bırakıyorum.

1684860713719.png

1684860727702.png

1684860741356.png

1684860767863.png

HP PC Hardware Diagnostics RAM testi yapmayı dene chipsette bozukluk olabilir ek olarak bellek chipsetleri uyumlu senkronize çalışamıyor olabilir.

Bir de BIOS güncellemesi var ise BIOS'u güncelle ama önce RAM testini yap.

HP PC Hardware Diagnostics RAM testi yapmayı dene chipsette bozukluk olabilir ek olarak bellek chipsetleri uyumlu senkronize çalışamıyor olabilir.

Bir de BIOS güncellemesi var ise BIOS'u güncelle ama önce RAM testini yap.
tüm hepsini yaptım ancak hepsinden passed aldı bir sorun yok gözüküyor o açıdan

RAM'ı çıkarıp dener misiniz?

Bugün müsait değilim ve de yapmam gereken işler var ve sadece 2 programda sorun yaşadığım için yarın deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı