Çözüldü HP Victus 16 laptopa 2K monitör bağlanmıyor

• Konuyu başlatan dost
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 58
  • Görüntüleme 5B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dost

Kilopat
Daha fazla  
HP Victus 16-D1011NT Intel Core i5-12500H 16 GB DDR5 512 GB 6 GB RTX 3060 144Hz FreeDOS 16.1" FHD taşınabilir bilgisayar arkadaşlar bu laptopa ViewSonic VX2758-2KP-mhd 2K ekran bağlamak istedim PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da şu kablo ile ne yaptıysam yenileme hızı ve çözünürlük 2K yapamadım resimlerde görüldüğü gibi öyle bir seçenek yok. Bir kere çıktı o 2K görüntü ona da basınca sinyal yok hatası verdi. @Saint Lucia @Ali Güngör ben HP Victus ekranı kötü diye bu monitörü aldım ama kullanmayacaksam iade edeyim.

HDMİ ile bağlanıyor display port linkteki kablo ile sorun oluyor

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    128,7 KB · Görüntüleme: 162
  • 2.png
    2.png
    589,7 KB · Görüntüleme: 161
Son düzenleme:
Çözüm
Max 60 Hz verebiliyor dediler

Son dediğime geldi konu. Bunu zaten tahmin etmiştim. Port çıkışında 144Hz yok. Ciddi bir kayıp değil. HDMI sonuçta aynı özellikleri destekliyor.

1. HDMI 2.0 üzerinden 144 Hz olarak mı kullanayım bu monitörü yoks DP port üzerinden 60 Hz mı oyun vs oynamıyorum fark var mı?
2. olarak yoksa iade edeyim laptopu DP port üzerinden 144 Hz veren bir laptop mu alayım gerçi bu fiyata 3060 bulamayacağım siz olsanız ne yaparsınız.

-HDMI üzerinden devam edin. Çünkü Hz'nin akıcılığa etkisi var. Tazeleme hızı gördüğünüz görüntünün canlılığını etkiliyor. Ben artık 60Hz kullanılmasını doğru bulmuyorum. Monitörde çok fark ediyor Hz oranı. TV olsa anlarım. 60Hz kullan derim. Fakat monitörde işler değişiyor. Bu yüzden HDMI.

-Laptop iade işine hiç girme. Manasız oluyor. Kötü bir laptop değil. Sıf Type-C çıkışı 60Hz üstü vermiyor diye laptop iade edilmez. HP sonuçta 2.1 HDMI portu kullanmış laptopta. Bu iyi bir özellik.
HP Victus 16-D1011NT Intel Core i5-12500H 16 GB DDR5 512 GB 6 GB RTX 3060 144Hz FreeDOS 16.1" FHD taşınabilir bilgisayar arkadaşlar bu laptopa ViewSonic VX2758-2KP-mhd 2K ekran bağlamak istedim PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da şu kablo ile ne yaptıysam yenileme hızı ve çözünürlük 2K yapamadım resimlerde görüldüğü gibi öyle bir seçenek yok. Bir kere çıktı o 2K görüntü ona da basınca sinyal yok hatası verdi. @Saint Lucia @Ali Güngör ben HP Victus ekranı kötü diye bu monitörü aldım ama kullanmayacaksam iade edeyim.

HDMI ile bağlanıyor DisplayPort linkteki kablo ile sorun oluyor

Gördüğüm kadarıyla ayarlarda sorun yaşıyorsun. Benim dikkatimi çeken olay senin şu ikinci resimde NVIDIA üzerinde seçtiğim çözünürlük ayar kısmı. Ultra HD, HD, SD yazan kısımda doğal çözünürlük göremezsin. Ayrıca yüksek Hz bölümü de aktif olmaz. Kullanım alanı farklı çünkü.
Aynı kısmın altına doğru indiğinizde "PC" için çözünürlük göreceksiniz. Orayı kontrol eder misiniz? Ayrıca NVIDIA denetim masasında PhysX çıkışının nasıl olduğuna bak.

3.png

31.png

yukarıdaki bu resimler HDMI ile bağlanınca hocam

d1.png
d2.png
d3.png
d4.png

bu yukarıdakilerde display port takılıyken istediğiniz resimler ne yapayım hocam sizce kabloda sorun olsa görüntü gelmez iade mi edeyim monitörü hdmı kablo ile mi kullanayım tam performans alırmıyım hdmı ile kullanacak isem 2k normal bir monitör alayım display portsuz bu kadar para vermeye değer mi sizin fikirleriniz çok önemli ona göre hareket edeceğim @Saint Lucia @Ali Güngör @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Bu yukarıdakilerde DisplayPort takılıyken istediğiniz resimler ne yapayım hocam

Dediğim gibi işte bir sorun yok ortada dostum. Bunun için forum yetkililerini etiketlemene gerek yok.
Sen yanlış yerden çözünürlük ve Hz ayarlıyorsun bu yüzden göremiyorsun. Fakat bak ilk resimde bahsettiğim kısma gelmişsin.
PC için çözünürlük seçeceksin. 2560x1440 (doğal) olacak. Yanda 144Hz aldığını da göstermiş. Ben ortada sorun göremiyorum şu an. Bu şekilde G-Sync'te aktif edebiliyorsun. Monitörün OSD menüsünden Adaptive Sync aç sonra NVIDIA masasına G-Sync gelecek.

Dediğim gibi işte bir sorun yok ortada dostum. Bunun için forum yetkililerini etiketlemene gerek yok.
Sen yanlış yerden çözünürlük ve Hz ayarlıyorsun bu yüzden göremiyorsun. Fakat bak ilk resimde bahsettiğim kısma gelmişsin.
PC için çözünürlük seçeceksin. 2560x1440 (doğal) olacak. Yanda 144Hz aldığını da göstermiş. Ben ortada sorun göremiyorum şu an. Bu şekilde G-Sync'te aktif edebiliyorsun. Monitörün OSD menüsünden Adaptive Sync aç sonra NVIDIA masasına G-Sync gelecek.
:) Hocam ilk resimde ki kısım HDMI kablo bağlıyken olan kısım HDMI kablo bağlıyken sıkıntı yok. Sıkıntı Paugge Displaykablosu bağlıyken oluyor bakın alttaki resimdeki gibi 1660 en fazla hz da 60 hz dan yukarı yok Yani sorunum şu HDMI kablo bağlıyken 2K görüntü alıyorum 144 hz sıkıntısız. AMA Paugger displayport kablo ile en fazla resimde görüldüğü gibi en fazla 1920 çözünürlük 60 hz yenileme alabiliyorum bunun sebebi nedir? Umarım anlatabilmişimdir.
Adsız.png

3.png

Son düzenleme:
:) Hocam ilk resimde ki kısım HDMI kablo bağlıyken olan kısım HDMI kablo bağlıyken sıkıntı yok. Sıkıntı Paugge Displaykablosu bağlıyken oluyor bakın alttaki resimdeki gibi 1660 en fazla Hz da 60 Hz'dan yukarı yok Yani sorunum şu HDMI kablo bağlıyken 2K görüntü alıyorum 144 Hz sıkıntısız. AMA Paugger DisplayPort kablo ile en fazla resimde görüldüğü gibi en fazla 1920 çözünürlük 60 Hz yenileme alabiliyorum bunun sebebi nedir? Umarım anlatabilmişimdir. Eki Görüntüle 1652798

O zaman sorun kablo değil dostum. DP port çıkışın izin vermiyor. Görüntü aktarımına izin vermiyor yüksek bant genişliğinde. Şu anki yorumum bu. Geçen kilit mevzusu konuşurken değindiğim konu buydu işte. 5 Gbps veri aktarımı için sunmuşlar. DP kablosu işine yaramayacak. İade etmen gerekiyor. HDMI 2.1 üzerinden yüksek bant genişliği ve görüntü aktarımına izin vermişler sadece. Normalde çoğu laptopta HDMI olmuyor. DP üzerinden hem ver hem görüntü aktarımı olur. Senin ki anormal.

Bağlantı Noktaları1 SuperSpeed USB Type-C® 5 Gbps veri aktarım hızı (DisplayPort™ 1.4, HP Uyku ve Şarj); 1 SuperSpeed USB Type-A 5 Gbps veri aktarım hızı (HP Uyku ve Şarj); 2 SuperSpeed USB Type-A 5 Gbps veri aktarım hızı; 1 HDMI 2.1; 1 RJ-45; 1 AC smart pin; 1 birleşik kulaklık/mikrofon 12

O zaman sorun kablo değil dostum. DP port çıkışın izin vermiyor. Görüntü aktarımına izin vermiyor yüksek bant genişliğinde. Şu anki yorumum bu. Geçen kilit mevzusu konuşurken değindiğim konu buydu işte. 5 Gbps veri aktarımı için sunmuşlar. DP kablosu işine yaramayacak. İade etmen gerekiyor. HDMI 2.1 üzerinden yüksek bant genişliği ve görüntü aktarımına izin vermişler sadece. Normalde çoğu laptopta HDMI olmuyor. DP üzerinden hem ver hem görüntü aktarımı olur. Senin ki anormal.

Bağlantı Noktaları1 SuperSpeed USB Type-C® 5 Gbps veri aktarım hızı (DisplayPort™ 1.4, HP Uyku ve Şarj); 1 SuperSpeed USB Type-A 5 Gbps veri aktarım hızı (HP Uyku ve Şarj); 2 SuperSpeed USB Type-A 5 Gbps veri aktarım hızı; 1 HDMI 2.1; 1 RJ-45; 1 AC smart pin; 1 birleşik kulaklık/mikrofon 12

Tamam hocam sorun laptop da yani. Son soru hocam HDMI 2.1 ile bu Paugge kablonun arasında görüntü açısından çok fark var mıdır HDMI 2.1 ile kullansam çok performans kaybı olur mu DB'ye göre? Yoksa laptop monitör kablo hepsini iade edip daha sağlam bir laptop mu alsam. Siz benim yerimde olsanız şu an ne yaparsınız. Teşekkür ederim.

Tamam hocam sorun laptop da yani. Son soru hocam HDMI 2.1 ile bu Paugge kablonun arasında görüntü açısından çok fark var mıdır HDMI 2.1 ile kullansam çok performans kaybı olur mu DB'ye göre? Yoksa laptop monitör kablo hepsini iade edip daha sağlam bir laptop mu alsam. Siz benim yerimde olsanız şu an ne yaparsınız. Teşekkür ederim.

Laptop ilgi alanımın dışında. Fakat iade işine girmezdim. Sonuçta bulabildiğin en ucuzuydu demiştin. Kabloyu iade edip para iadesi alman yeterlidir.

HDMI 2.1 yüksek bant genişliğine sahip son sürüm kablodur. 48 Gpbs'ye kadar yüksek kapasiteye sahip. Asla görüntü açısından eksiklik yaratmaz. Teknoloji olarak da önde olan bir kablodur. Performans kaybı yaşatmaz. DP'nin eksikliğini hissetmezsiniz. Monitörünüzün üzerinde 2 adet HDMI var. Biri 1.4 biri 2.0 özellikli. 2.0 olan yere giriş yapıp yolunuza devam edin.

Laptop ilgi alanımın dışında. Fakat iade işine girmezdim. Sonuçta bulabildiğin en ucuzuydu demiştin. Kabloyu iade edip para iadesi alman yeterlidir.

HDMI 2.1 yüksek bant genişliğine sahip son sürüm kablodur. 48 Gpbs'ye kadar yüksek kapasiteye sahip. Asla görüntü açısından eksiklik yaratmaz. Teknoloji olarak da önde olan bir kablodur. Performans kaybı yaşatmaz. DP'nin eksikliğini hissetmezsiniz. Monitörünüzün üzerinde 2 adet HDMI var. Biri 1.4 biri 2.0 özellikli. 2.0 olan yere giriş yapıp yolunuza devam edin.

Peki hocam monitör şu ViewSonic VX2705-2KP-MHD 27 inç 2K 144Hz QHD Oyuncu Monitörü - ViewSonic Türkiye yanlış yazmışım yukarıda. İki HDMI girişi de 2.0 gösteriyor ben mi yanlış anladım kutunun içinden çıkan kablo da HDMI 2.0 uyumlu
  • Konnektör
    3.5 mm ses çıkışı: 1
    HDMI 2, 0: 2
    DisplayPort: 1
    Güç girişi: 3 pimli soket (IEC C14 / CEE22)
  • PAKET İÇERİĞİ: VX2705-2KP-MHD X1, 3 pimli fiş (IEC C13 / CEE22) X1, HDMI Kablo (v2.0; Erkek-Erkek) X1, Hızlı Başlangıç Kılavuzu X1

HDMI tek eskiği G-Sync kullanamamak değil mi hocam çünkü aldığım yerde

G-Sync özelliği DisplayPort kablo ile desteklenmektedir. Kutu içeriğinde HDMI kablo mevcuttur. Bu yazıyordu. Kabloyu da vatan mağazasından aldım umarım iade kabul ederler.​

Peki hocam monitör şu ViewSonic VX2705-2KP-MHD 27 inç 2K 144Hz QHD Oyuncu Monitörü - ViewSonic Türkiye yanlış yazmışım yukarıda. İki HDMI girişi de 2.0 gösteriyor ben mi yanlış anladım kutunun içinden çıkan kablo da HDMI 2.0 uyumlu
  • Konnektör
    3.5 mm ses çıkışı: 1
    HDMI 2, 0: 2
    DisplayPort: 1
    Güç girişi: 3 pimli soket (IEC C14 / CEE22)
  • PAKET İÇERİĞİ: VX2705-2KP-MHD X1, 3 pimli fiş (IEC C13 / CEE22) X1, HDMI Kablo (v2.0; Erkek-Erkek) X1, Hızlı Başlangıç Kılavuzu X1

HDMI tek eskiği G-Sync kullanamamak değil mi hocam çünkü aldığım yerde

G-Sync özelliği DisplayPort kablo ile desteklenmektedir. Kutu içeriğinde HDMI kablo mevcuttur. Bu yazıyordu. Kabloyu da vatan mağazasından aldım umarım iade kabul ederler.​

Evet yanlış monitöre bakmışım. Senin monitöründe HDMI 2.0. Güncel giriş kısacası.

Aslında sen HDMI ile G-Sync açabiliyorsun.
Do G-SYNC Compatible displays work on both DisplayPort and HDMI with GeForce GPUs? | NVIDIA bak burada belirtilmişti. 10. maddenin altında yazılı.
Tek sorunun monitör 2.1 değil. Bu yüzden açamama ihtimalin var. Laptop destekliyor fakat. Çünkü 2.1 çıkış koymuşlar.

Geri
Yukarı