HP Victus 16 nasıldır?

SonOfCopper

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

14700HXli HP Victus almayı düşünüyorum fakat HP'nin hxli modellerinde ne kadar XTU ile oynanabiliyor ve BIOS da nelere izin veriyor merak ediyorum. Bu noktada elinde Victus 16 ve hx işlemcisi olan birisi yazabilir mi?

Merhaba,

14700HXli HP Victus almayı düşünüyorum fakat HP'nin hxli modellerinde ne kadar XTU ile oynanabiliyor ve BIOS da nelere izin veriyor merak ediyorum. Bu noktada elinde Victus 16 ve hx işlemcisi olan birisi yazabilir mi?

İşlemci sonunda HX, Intel’in 12. nesil Core HX serisi işlemcilerini ifade ediyor. Bu işlemciler, laptoplar için en güçlü işlemciler olarak gösteriliyor. HX serisi işlemciler, hem kilitsiz, hem de hız aşırtmalı yapısı ile sektörde bir ilk(1). Bu işlemciler, 16 çekirdeğe ve 24 iş parçacığına kadar seçenek sunuyor.

HX serisi işlemciler, oyun ve profesyonel uygulamalar için yüksek performans ve verimlilik sağlıyor.

Copilot böyle diyor. Ek olarak.

• 10 nm SuperFin mimarisi
  • Alder Lake mimarisi
  • DDR5-4800 ve LPDDR5-5200 bellek desteği
  • PCIe Gen 5.0 desteği
  • Thunderbolt 4 desteği
  • Wi-Fi 6E desteği
  • Intel Iris Xe grafikleri
  • Intel Deep Learning Boost teknolojisi
  • Intel Adaptix teknolojisi
  • Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650 teknolojisi
  • Intel Turbo Boost Max 3.0 teknolojisi
  • Intel Speed Optimizer teknolojisi
  • Intel Thermal Velocity Boost teknolojisi
Bunlar var.
Genel olarak HP BIOS' larında aynı özellikler bulunuyor.

Aynen. Dediğim model ilk attığınız. Tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat 7840HS çok alt kalıyor 14700HX e göre. 7940HS daha çok 13700H in rakibi olabilir gibi. 17K ile 15K gibi r23 skorları olan bir işlemci ile 23k larda skorlar alan bir işlemci aynı kefede olmaz diye düşünüyorum.

Merhaba,

14700HXLi HP Victus almayı düşünüyorum fakat HP'nin hxli modellerinde ne kadar XTU ile oynanabiliyor ve BIOS da nelere izin veriyor merak ediyorum. Bu noktada elinde Victus 16 ve hx işlemcisi olan birisi yazabilir mi?

Omen cihazlarda bile UV protection var. Victus'ta da vardır yüksek ihtimalle.

Önerim bu olur benim.

Önerim bu olur benim.

Omen zaten Victus'un üst modeli değil mi?

İşlemci sonunda HX, Intel’in 12. nesil Core HX serisi işlemcilerini ifade ediyor. Bu işlemciler, laptoplar için en güçlü işlemciler olarak gösteriliyor. HX serisi işlemciler, hem kilitsiz, hem de hız aşırtmalı yapısı ile sektörde bir ilk(1). Bu işlemciler, 16 çekirdeğe ve 24 iş parçacığına kadar seçenek sunuyor.

HX serisi işlemciler, oyun ve profesyonel uygulamalar için yüksek performans ve verimlilik sağlıyor.

Copilot böyle diyor. Ek olarak.

• 10 nm SuperFin mimarisi
  • Alder Lake mimarisi
  • DDR5-4800 ve LPDDR5-5200 bellek desteği
  • PCIe Gen 5.0 desteği
  • Thunderbolt 4 desteği
  • Wi-Fi 6E desteği
  • Intel Iris Xe grafikleri
  • Intel Deep Learning Boost teknolojisi
  • Intel Adaptix teknolojisi
  • Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650 teknolojisi
  • Intel Turbo Boost Max 3.0 teknolojisi
  • Intel Speed Optimizer teknolojisi
  • Intel Thermal Velocity Boost teknolojisi
Bunlar var.
Genel olarak HP BIOS' larında aynı özellikler bulunuyor.
Benim merak ettiğim HP Victus da XTU üzerinden undervolt veya TDP değerleri değişiyor mu bunu görmek istiyorum.

Önerim bu olur benim.

Bir kaç video da stuttering gördüm, yoksa düşünmüyor değilim hatta bunun 13900HX li modelini düşünmüyor değilim.

Bu bütçede Victus ekranları digerlerine kıyasla bence kötü. 250 nit olması zaten başlı başına işkence. 13500h modelini kullanıyorum. Ekran harici bir problemim yok ama sizin bütçenizde bence daha iyi ekranlı modeller vardır.

Yeni
Bu bütçede Victus ekranları digerlerine kıyasla bence kötü. 250 nit olması zaten başlı başına işkence. 13500h modelini kullanıyorum. Ekran harici bir problemim yok ama sizin bütçenizde bence daha iyi ekranlı modeller vardır.
Yeni ekranlar %100 sRGB ve 300 nit şeklinde gözüküyor. Bu tahminen mux a geçince 350 seviyelerine çıkar. Peki 13500HX mi yoksa h modeli mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı