HP Victus 16 Ryzen 7-7840HS RTX4050 alınır mı?

Bütçe
30.000TL

TOURNAMENTER

Decapat
Daha fazla  
https://www.hepsiburada.com/hp-vict...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00004J58IG

Hepinize merhaba. Ben yukarıda bıraktığım linkteki laptop modelini almayı düşünüyorum. Bütçem maksimum 30K, belki en fazla 1K yükselebilirim. Önerilere açığım. Sizce bu model alınır mı? Oyunlarda yüksek performans almak istiyorum ve ileride mühendislik veya yazılım okumak istiyorum. Bilgisayarlar hakkında uzun süren araştırmalar yaptım ve çoğu parçasının nasıl olması gerektiği hakkında bilgim var. Yılın 2 ayını farklı şehirde geçirdiğim için masaüstü almayı düşünmüyorum masaüstü daha iyidir gibi cevaplar yazmamanızı rica ederim. Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
3060'lı serisiydi LoL oynarken sürekli FPS drop yiyordum 5-10 sn sürüyordu. Aynı şekilde Valorant ve The Forest'ta da oluyordu çözümü iade etmekle buldum bir daha HP'ye yaklasacağımı düsünmüyorum.

3060'lı serisiydi LoL oynarken sürekli FPS düşmesi yiyordum 5-10 sn sürüyordu. Aynı şekilde Valorant ve The Forest'ta da oluyordu çözümü iade etmekle buldum bir daha HP'ye yaklasacağımı düsünmüyorum.

Victus 15 ise olabilir ancak Victus 16'da ısınma sorunu çözüldü.

@taha.ltn Daha önce internette hiç böyle bir şikayet görmemiştim. Eğer Victus 15 serisi ise ısınma sorunlarını duydum. Acaba başka böyle sorun yaşayanlar var mı? Yada az bilinen bir kronik sorun?

Amazon.com.tr işlemci olarak bir tık altta kalsa da ekran kartı attığınız üründen çok daha iyi.
Ben ileride mühendis olmayı düşündüğüm için işlemcinin hızlı render alırken zorlanmasını istemem. 4060 çok yüksek performans verse de işlemcinin de ekran kartına yaklaşık olmasını istiyorum. Bir de mağazadan almayı düşünüyorum. Biraz fiyat farkı olsa da yüz yüze almak çok daha güvenli.

@taha.ltn Daha önce internette hiç böyle bir şikayet görmemiştim. Eğer Victus 15 serisi ise ısınma sorunlarını duydum. Acaba başka böyle sorun yaşayanlar var mı? Yada az bilinen bir kronik sorun?

Ben ileride mühendis olmayı düşündüğüm için işlemcinin hızlı render alırken zorlanmasını istemem. 4060 çok yüksek performans verse de işlemcinin de ekran kartına yaklaşık olmasını istiyorum. Bir de mağazadan almayı düşünüyorum. Biraz fiyat farkı olsa da yüz yüze almak çok daha güvenli.
Burada amazondaki ürünleri mağaza bulmak zor olduğu için böyle dedim ama dikkatli bakınca mağazadan foto atın diyorum gibi oluyor.

Son düzenleme:
@taha.ltn Daha önce internette hiç böyle bir şikayet görmemiştim. Eğer Victus 15 serisi ise ısınma sorunlarını duydum. Acaba başka böyle sorun yaşayanlar var mı? Ya da az bilinen bir kronik sorun?

Az bilinen sorun kronik sorun olmaz. Bu cihazlar giriş seviyesi cihazlar olduğu için illaki bazılarına sıkıntılı ürün denk gelebiliyor. 2 yıl garantisi olduğu için çok da sıkıntı etmenize gerek yok.

Burada Amazon'daki ürünleri mağaza bulmak zor olduğu için böyle dedim ama dikkatli bakınca mağazadan fotoğraf atın diyorum gibi oluyor.

O zaman tercihiniz attığınız üründen yana olsun. Mağazada bu ürünleri ciddi farka almaya değeceğinden şüpheliyim yine de siz bilirsiniz.

Az bilinen sorun kronik sorun olmaz. Bu cihazlar giriş seviyesi cihazlar olduğu için illaki bazılarına sıkıntılı ürün denk gelebiliyor. 2 yıl garantisi olduğu için çok da sıkıntı etmenize gerek yok.

O zaman tercihiniz attığınız üründen yana olsun. Mağazada bu ürünleri ciddi farka almaya değeceğinden şüpheliyim yine de siz bilirsiniz.
Sağolun...

Geri
Yukarı