HP Victus 16 Ryzen 7-7840HS vs Intel i7-13700H

Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba, eşime bir laptop alacağım. Hem oyun oynayacak, hem yayın yapacak, hem kayıt alacak. Kurgu vs. de yapar. Öyle çok ahım şahım bir oyun oynamaz hatta genelde telefonunu bağlayıp telefonunu ekranını yansıtıp kaydeder veya yayın yapar. Yine de belli olmaz diye iyi bir şey almak istiyorum 35-40 bin civarında bir bütçemiz var. Bu laptopalrı çok öneriyorlar. Bu iki model arasında kaldım. Birisi AMD birisi Intel. AMD olunca 32 GB oluyor RAM ve 1000 TL fiyat yükseliyor.

AMD alıp hep pişman olduğum için çok tereddütte kaldım. Fakat bu laptoplarda AMD olunca daha az ısınıyor falan diyorlar bilgim yok hangisini tavsiye edersiniz ve neden?

https://www.hepsiburada.com/hp-victus-16-s0047nt-ryzen-7-7840hs-32gb-1tb-ssd-8gb-rtx-4060-144hz-16-1-fdos-laptop-892p5ea-p-HBCV00004JMU8J?magaza=MTBİLİSİM

Merhaba, eşime bir laptop alacağım. Hem oyun oynayacak, hem yayın yapacak, hem kayıt alacak. Kurgu vs. de yapar. Öyle çok ahım şahım bir oyun oynamaz hatta genelde telefonunu bağlayıp telefonunu ekranını yansıtıp kaydeder veya yayın yapar. Yine de belli olmaz diye iyi bir şey almak istiyorum 35-40 bin civarında bir bütçemiz var. Bu laptopalrı çok öneriyorlar. Bu iki model arasında kaldım. Birisi AMD birisi Intel. AMD olunca 32 GB oluyor RAM ve 1000 TL fiyat yükseliyor.

AMD alıp hep pişman olduğum için çok tereddütte kaldım. Fakat bu laptoplarda AMD olunca daha az ısınıyor falan diyorlar bilgim yok hangisini tavsiye edersiniz ve neden?

https://www.hepsiburada.com/hp-victus-16-s0047nt-ryzen-7-7840hs-32gb-1tb-ssd-8gb-rtx-4060-144hz-16-1-fdos-laptop-892p5ea-p-HBCV00004JMU8J?magaza=MTBİLİSİM

Ben olsam her türlü R7 7840HS'li olanı seçerdim.

Bu daha iyi ama fazla ısınıyor.

İlla Victus alıyorsak 2.sini önerirdim. Ram konusunda endişeniz varsa 8gb ram eklersiniz veya 16x2 dual channel yapar halledersiniz.

HP Victus 16-S0011NT 7Z584EA AMD Ryzen 7 7840HS 16.1 bu da bir seçenek

Bu daha iyi ama fazla ısınıyor.

İşlemci 110-120 wattları görüyor. Isınması çok normal ve zaten bu işlemciye sahip ROG veya Omen gibi cihazlar bile thorrtle yiyor. İşlemci tam performans çalışabiliyor ayrıca. Zaten çoğu oyunda yüksek sıcaklıkları görmüyor. İşlemciye çok ihtiyaç olan Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda yer yer 120 wattları görüyor ve sıcaklık yükseliyor ama dediğim gibi bu sorun yaratmıyor. Cihaz zaten 100 derecede thorttle yiyor. Sıcaklık sorun yaratmıyor dediğim gibi ama illa kafaya takılacaksa undervolt ile basitçe çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı