HP Victus 16-S0001NT ekranı saniyelik siyah oluyor

Merterten

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

9 gün önce almış olduğum HP Victus 16-S0001NT model Gaming laptop tarayıcıdayken anlık olarak göz kırpıyor. Farklı bir ekrana da bağlayıp denedim ama sonuç değişmedi. Oyunlarda vs. böyle bir durum yok sadece herhangi bir tarayıcıdayken oluyor. Bu sorun neden dolayı olur?

Videosu linktedir: Watch HP VICTUS | Streamable

Not: Windows 11 kullanmaktayım.

Merhaba,

9 gün önce almış olduğum HP Victus 16-S0001NT model Gaming laptop tarayıcıdayken anlık olarak göz kırpıyor. Farklı bir ekrana da bağlayıp denedim ama sonuç değişmedi. Oyunlarda vs. böyle bir durum yok sadece herhangi bir tarayıcıdayken oluyor. Bu sorun neden dolayı olur?

Videosu linktedir: Watch HP VICTUS | Streamable

Not: Windows 11 kullanmaktayım.
Chrome>Ayarlar, arama kısmına ''donanım'' yazarak aratın. Donanım hızlandırma açıksa kapatın, kapalıysa açın.

Konuyu hortlatıyorum ancak şu anda tek sorunum linteki videodaki gibi laptopu ilk açtığımda kapağı bir kez daha kapa aç yapmadan görüntü ekrana gelmiyor. Bu neden dolayı kaynaklanır.

Yazılım kaynaklı hata olabilir. Yine yazılım hatasını düşünmüyorsan servise gönder. NVIDIA'da kullanıyorsan Chrome'dan OpenGL al. Eğer AMD GPU'da kullanıyorsan sürücü güncelle ekran kart geçişlerinden bazen bu sorun olabilir. Sürücülerin ve BIOS güncel olsun. Windows dosyalarını onarmayı dene.

240 Hz, R7 7840HS Radeon 780M ve RTX 4070 ekran kartlı Victus 16 var. Benim de yeni ve bugünlerde 240 Hz ekran tazeleme oranı seçili iken ekran açılmıyor. Yukarıda arkadaş yazmış, kapağı kapatıp açıyorum o zaman geliyor. Tüm sürücüleri güncelledim, Update yaptım hatta Windows'u yeniden kurdum olmadı. Lakin AMD topluluğunda bir cevap buldum gibi.
Bu R7 özellikle 7840HS işlemcilerin sürücüleri güncel değil bu yüzden 60 Hz üstünde kararma titreme oluyormuş ama bilgisayarı RTX4070 ile ayarladığınızda 240 Hz ile açılıyor burada sorun yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı