HP Victus 16-S0003NT alınır mı?

mert3264

Femtopat
Daha fazla  
4070 ekran kartlı laptoplar içinde en uygun fiyatlı olan model HP Victus 16-S0003NT.

Teknosa'nın fiyatı çok uygun. Sizce alması mantıklı mı?

Bir de Teknosa'dan laptop almayı tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Satıcısı altta Teknosa diye gözüküyorsa sıkıntı yok. Laptopların performansı iyi ama belli başlı eksikler ve kronik sorunlar var kasa dayanıksız tuş dizilimi alışılmışın dışında, ekran sallanma sorunu ve diğer sorunlar bence MSI'a yönelebilirsiniz veya Acer'a her ne kadar o fiyata ı performansı düşük olsa da daha fazla götüreceğine inanıyorum eğer başka bir laptopa yönelirseniz konu açabilrsiniz.

Laptopların performansı iyi ama belli başlı eksikler ve kronik sorunlar var kasa dayanıksız tuş dizilimi alışılmışın dışında, ekran sallanma sorunu ve diğer sorunlar bence MSI'a yönelebilirsiniz veya Acer'a her ne kadar o fiyata ı performansı düşük olsa da daha fazla götüreceğine inanıyorum eğer başka bir laptopa yönelirseniz konu açabilrsiniz.

Plastik diye dayaniksiz demek zirva, yerden yere vurmadikca kirilacak ürün degil. Kronik sorun diye tus dizilimi farkli demen ayri bir ironi. Ekran sallanma sorunu cozuleli aylar oldu, artik sadece tek elle acilmiyor. Yonelebilirsiniz diyecegin cihazlari önerir misin? Bu butcede MSI cihazlarinin hepsi kotu, iyisini senden ogrenelim.

4070 sart degilse https://www.akakce.com/oyun-bilgisa...060-16-full-hd-notebook-fiyati,541522826.html alip gecin, cogu konuda Victus'tan iyi cihaz. İlla 4070 diyorsaniz en ucuzu oldugu icin alinabilir, butcenizi belirtirseniz farkli cihaz varsa oneririz.

4070 sart degilse
4070 şart değil ama gördüğüm testlerde 4060 ile arasında oyun performansında kayda değer bir fark olduğundan (ve uygun fiyatlı olduğundan) tercih etmiştim.
cogu konuda Victus'tan iyi cihaz
Çoğu konuda demişsiniz , biraz daha açıklayabilir misiniz.
butcenizi belirtirseniz farkli cihaz varsa oneririz.
Bütçem 39-40 bin lira. Duruma göre 40 binin biraz üzerine çıkabilirim.

4070 şart değil ama gördüğüm testlerde 4060 ile arasında oyun performansında kayda değer bir fark olduğundan (ve uygun fiyatlı olduğundan) tercih etmiştim.

Çoğu konuda demişsiniz, biraz daha açıklayabilir misiniz?

Bütçem 39-40 bin lira. Duruma göre 40 binin biraz üzerine çıkabilirim.

4060 ile 4070 arasinda aşırı fark yok, ikisi de 8 GB VRAM'li. Nitro 16 sogutma, ekran, ve limitler konusunda Victus'tan daha iyi. Kisacasi 4070'in oynattigi her oyunu 4060 da rahat oynatiyor, kas gucunu saydigim farklara tercih etmiyorsaniz Nitro 16 alin.

4070 ekran kartlı laptoplar içinde en uygun fiyatlı olan model HP Victus 16-S0003NT.

Teknosa'nın fiyatı çok uygun. Sizce alması mantıklı mı?

Bir de Teknosa'dan laptop almayı tavsiye eder misiniz?

Ürünü dün aldım. Giriş seviyesi F/P olarak şu an en iyi laptop muhtemelen bu ürün.

39.999₺'lik fiyatını göz önünde bulundurarak mini bir değerlendirme yapayım.

Ürünün ZAYIF yönleri;
-Ekran kalitesi zayıf, her ne kadar "rezalet" bir ekranı olmasa da eğer senin için çok önemliyse kesinlikle başka cihazlara bak, güneşte denemedim ama parlaklığının yeterli olduğu konusunda şüpheliyim
-Kasa kalitesi çok iyi değil fakat yeterli, gavur malı gibi muamele etmediğin sürece elinde kalacak bir yapısı yok.
-Depolamayla işiniz olmasa bile SSD kapasitesi yetersiz fakat gerçekten çok hızlı.

Ürünün GÜÇLÜ yönleri;
+W11 kurulu
+5600 MHz DDR5 16 GB RAM. Bir süre götürür sizi
+120 WATT RTX 4070.---> Oyunlarda RTX 4060 ile arasında %10-20 performans farkı var ve bu laptop en uygun fiyatlı RTX 4060 laptoplar ile çok yakın fiyatta hatta bir çoğundan daha ucuz
+Isınma sorunu yaşamadım
+F/P canavarı, Rakipleri olan ASUS TUF ve Acer Nitro serilerinden çok daha performanslı

Kişisel beklentilerine bağlı tercih yapabilirsin, bu cihaz beni tatmin etti.

Mesela daha kaliteli bir ekran istiyorsan Acer Nitro 16'ya yönelebilirsin

Şahsen az bütçeyle çok iş yapan bir cihaz aradığım için 40k ₺'ye RTX 4070, W11 cihaz benim için F/P canavarı, bir süre RAM masrafı yapmam, SSD yükseltmesi şart.

Son düzenleme:
Ürünü dün aldım. Giriş seviyesi F/P olarak şu an en iyi laptop muhtemelen bu ürün.

39.999₺'lik fiyatını göz önünde bulundurarak mini bir değerlendirme yapayım.

Ürünün ZAYIF yönleri;
-Ekran kalitesi zayıf, her ne kadar "rezalet" bir ekranı olmasa da eğer senin için çok önemliyse kesinlikle başka cihazlara bak, güneşte denemedim ama parlaklığının yeterli olduğu konusunda şüpheliyim
-Kasa kalitesi çok iyi değil fakat yeterli, gavur malı gibi muamele etmediğin sürece elinde kalacak bir yapısı yok.
-Depolamayla işiniz olmasa bile SSD kapasitesi yetersiz fakat gerçekten çok hızlı.

Ürünün GÜÇLÜ yönleri;
+W11 kurulu
+5600 MHz DDR5 16 GB RAM. Bir süre götürür sizi
+120 WATT RTX 4070.---> Oyunlarda RTX 4060 ile arasında %10-20 performans farkı var ve bu laptop en uygun fiyatlı RTX 4060 laptoplar ile çok yakın fiyatta hatta bir çoğundan daha ucuz
+Isınma sorunu yaşamadım
+F/P canavarı, Rakipleri olan ASUS TUF ve Acer Nitro serilerinden çok daha performanslı

Kişisel beklentilerine bağlı tercih yapabilirsin, bu cihaz beni tatmin etti.

Mesela daha kaliteli bir ekran istiyorsan Acer Nitro 16'ya yönelebilirsin

Şahsen az bütçeyle çok iş yapan bir cihaz aradığım için 40k ₺'ye RTX 4070, W11 cihaz benim için F/P canavarı, bir süre RAM masrafı yapmam, SSD yükseltmesi şart.

Hocam öncelikle hayırlı olsun.

Şöyle bir cihaz buldum;

Hem ekranı daha iyi, 1 tb ssd bulunuyor, hem de 32gm ram e yükselttiklerini söylüyorlar.

Bu yükseltme kısmı biraz kafamı karıştırdı, bir sorun çıkar mı böyle durumlarda? Siz mantıklı buldunuz mu?

Hocam öncelikle hayırlı olsun.

Şöyle bir cihaz buldum;

Hem ekranı daha iyi, 1 TB SSD bulunuyor, hem de 32GM RAM'e yükselttiklerini söylüyorlar.

Bu yükseltme kısmı biraz kafamı karıştırdı, bir sorun çıkar mı böyle durumlarda? Siz mantıklı buldunuz mu?

Teşekkür ederim hocam
Genelde bu şekilde satılabiliyor cihazlar. YouTube üzerinde inceleme yapan pek çok kanal eğer fiyat yönünden avantajlı oluyorsa mantıklı buluyor ki ben de problem oluşturduğu bir durumla karşılaşmadım henüz. Satıcı güvenilirse güzel ürün alınabilir, yükseltilmiş olması cihaz açısından bir sıkıntı yaratmaz.

Yükseltme işleminin cihazın garantisini etkileyip etkilemediğini ve içerisine takılan RAM - SSD'lerin özelliklerini sorabilirsin.

Geri
Yukarı