HP Victus 16 vs ASUS TUF A15

HP Victus'un soğutması rakiplerinden kötü değil 4060 yerine 4050 tercih ettirecek fark kesinlikle yok öyle bir hata yapmayın 16" Victusların soğutması 15"olanlardan daha iyi TUF hakkında bilgim yok ama bu iki cihaz özelinde donanım ve fiyatına bakarsak Victus'un karşısına TUF konulmamalı.

Kullanıcıyım da konuşuyorum arkadaşlar fanlardan gelen sesi duysanız rahatsız olursunuz ben Victus 15 kullanıyorum bendeki model i7 13700H RTX 3050 ve bazen sadece film vb izlerken bile ses yapıyor.

Asus'un TUF serisinde ısınma sorunu var. İnsanlar işlemci hızı düşürerek aşmaya çalışıyor bunu. Victus için de @MarkV hocamın dediği gibi 15 ve 16 inç arasında soğutma farkı var. 15 ve 16'ının fanları farklı şekilde konumlandırılmış. Youtube'dan bakabilirsin iç kısımlarına. Victus'ların iyi yanı HP iyi kalite SSD koyuyor. Bu da kullanımda her şeye etki ediyor. Senin için önemliyse pil olarak da Victus'lar daha iyi. Bataryada kullanırken daha uzun süre kullanıyorsun yani. Kötü yanı ise panelleri kaliteli değil. Artı eksileri sıralayıp ona göre tercih yapın.

Son düzenleme:
ASUS'un TUF serisinde ısınma sorunu var. İnsanlar işlemci hızı düşürerek aşmaya çalışıyor bunu. Victus için de @MarkV hocamın dediği gibi 15 ve 16 inç arasında soğutma farkı var. 15 ve 16'ının fanları farklı şekilde konumlandırılmış. YouTube'dan bakabilirsin iç kısımlarına. Victus'ların iyi yanı HP iyi kalite SSD koyuyor. Bu da kullanımda her şeye etki ediyor. Senin için önemliyse pil olarak da Victus'lar daha iyi. Bataryada kullanırken daha uzun süre kullanıyorsun yani. Kötü yanı ise panelleri kaliteli değil. Artı eksileri sıralayıp ona göre tercih yapın.

Batarya ve panel (ölü piksel gibi bariz sıkıntı olmadıkça) benim için önemli değil. Uzun vadede beni üzmemesini istiyordum bu yüzden ASUS'un ısınmamasına güvenmiştim fakat yanılıyormuşum. HP alarak ekran kartıyla daha uzun kullanımı amaçlıyorum hepinize tavsiyeleriniz için teşekkürler.

ASUS'da ısınma sorunu var.

7735HS ve 4060'lı ASUS TUF A15 kullanıyorum. Sıvı metal olmadan 4K RPM de sessiz bir şekilde işlemci 85-92 GPU 70-78 derece civarında çalışıyor ve hava çok sıcak. Hikayeli GPU'ya yük bindiren oyunlarda ise CPU frekans kısıyor ve GPU %100 de işlemci 80 derece oluyor. Bence gayet iyi değerler. Ekran olarak daha dün Uncharted oynadım ve çok güzel veriyor. Monitör olarak AOC 24G2SPU kullanıyorum normalde. Arada çok büyük bir fark görmedim. Bataryası normal kullanımda 8 saat civarında kullanım imkanı sunuyor. Ben 30k ya satın almıştım.

Son düzenleme:
7735HS ve 4060'lı ASUS TUF A15 kullanıyorum. Sıvı metal olmadan 4K RPM de sessiz bir şekilde işlemci 85-92 GPU 70-78 derece civarında çalışıyor ve hava çok sıcak. Hikayeli GPU'ya yük bindiren oyunlarda ise CPU frekans kısıyor ve GPU %100 de işlemci 80 derece oluyor. Bence gayet iyi değerler. Ekran olarak daha dün Uncharted oynadım ve çok güzel veriyor. Monitör olarak AOC 24G2SPU kullanıyorum normalde. Arada çok büyük bir fark görmedim. Bataryası normal kullanımda 8 saat civarında kullanım imkanı sunuyor. Ben 30k ya satın almıştım.
Hocam hikaye ağırlıklı oyun oynuyorsanız işlemcinin turbo modunu kapatabilirsiniz oyuna bazen 5 fps kayıp bazen hiç kayıp bazende artış oluyor buna karşılık 15 ila 20 derece ısı farkı oluyor denemek isterseniz benimde yazdığım bir rehber var forumda diğer rehberleride görebilirsiniz Ryzenkerde undervolt yapılamadığından turbo modu gerekli zamanlarda kapatabilirsiniz hüç planına turbo boost açıp kapatmak için bir ayar ekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı