HP Victus 16 vs HP Omen 15

Bütçe
10000

ChaosofPony

Decapat
Merhabalar, oyun oynayan birisiyim (çok rekabetçi oyun oynamam) ama oyunlarda grafik takıntım da yoktur. Skyrim'i onboard ekran kartımda ağzımdan sular aka aka 720p ve Low ayarlarda oynamışlığım var. Çokça indie oyun da oynuyorum, bu sebepten inanılmaz iyi bir ekran kartına ihtiyacım da yok. İşlemcimin genellikle render veya editing programları kullandığım için fena olmayan bir işlemci olmasını istiyorum. Araştırmalarım sonucu aşağıya linkini bırakacağım iki laptopta karar kıldım (başka öneri varsa açığım; AMD konusundaki ısrarımın sebebi ise Nm'si düşük olduğu için daha az ısınır diye düşünmem.)

Hp Omen 15

Hp Victus 16

Omen, malzeme kalitesi ve soğutma açısından daha iyiyken, victus ise DLSS konusunda beni ikilemde bıraktırıyor. Açıkçası gönlüm Omen'den yana ama yine de bir fikir sorayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ikisi arasından victus sizin için daha iyi olacaktır. Ancak alternatiflere açıksanız bunu öneririm:

Yanına bir de ufaktan soğutucu almanızı tavsiye ederim. Dediğiniz bütün kriterleri fazlasıyla karşıları.

Laptop Airbus taklidi yapmadığı sürece dev bir performans farkı yoksa az FPS'ten yana bir sorunum olmaz. Bu sebepten fan sesinin olabildiğince az olması tercihim olacaktır. Gerçekten bu konuda çok bir fark yoksa tercihimi Pavilion'dan yana da kullanabilirim. Laptop mobil kullanılacak çünkü çok fazla olmasa da.

Yeni konular

Geri
Yukarı