HP Victus 4060 vs 4070

Aga

Kilopat
Daha fazla  
4060
4070

4070 için 10k fazla vermeye değer mi sizce?

Not: Daha önce benzer konular olduğunun farkındayım ancak fiyatlar çok hızlı değişiyor malumunuz.

Victus'un bazı modellerinde tek SSD girişi var bunu bir araştırın, arkadaşım i7 ve RTX 4070'li modeli kullanıyor SSD konusunda sorun yaşadı bu yüzden.
RTX 4070 ile RTX 4060 arasında şahsen fazla bir fark görmüyorum. Ancak RTX 4070 için 1080p potansiyelini frenleyen bir çözünürlük, harici bir 2K monitör aldığınızda ya da Victus'un 2K ekranlısını aldığınızda ise 8 GB VRAM 2K çözünürlükte performansı yine kısıtlıyor.

Nasıl değmez hocam?
4060
4070

4070 için 10k fazla vermeye değer mi sizce?

Not: Daha önce benzer konular olduğunun farkındayım ancak fiyatlar çok hızlı değişiyor malumunuz.

Victus serisinde 4070'li model alırsanız CPU yükseltmesi de oluyor. O yüzden uzun ömürlü düşünüyorsanız daha sağlıklı olacaktır. Yani 10 bin TL fark sadece RTX 4070 için değil.

Tabi her şey en sonunda bütçeye geliyor. Sizi zora sokacaksa almanıza gerek yok fakat bütçeniz varsa almanız daha sağlıklı.

Hocam elimde 4060'lı olan HP Victus 16 R000035 NT modeli var. Her açıdan işimi görüyor. 4070 bir tık abartı, 4060 her konuda kafi fakat paranız varsa alabilirsiniz tabi ki. Ryzen işlemci olduğuna göre oyun için istiyorsunuz muhtemelen. Eğer profesyonel bir işle uğraşmıyorsanız veya yapay zeka eğitmeyecekseniz 4060 yeterli olacaktır. Kendim profesyonel olmasa da stable diffusion (bilgisayar donanımı kullanıp görsel üreten bir yapay zeka) kullanıyorum 4060 ile ve sorun yaşamadım henüz. Hızlı hallediyor her işi.

Fakat tekrardan söyleyeyim, eğer paranız varsa 4070 almayı düşünebilirsiniz.

Nasıl değmez hocam?

Victus serisinde 4070'li model alırsanız CPU yükseltmesi de oluyor. O yüzden uzun ömürlü düşünüyorsanız daha sağlıklı olacaktır. Yani 10 bin TL fark sadece RTX 4070 için değil.
Bu modelle de güçlü bir işlemci tercih edilebilir. Pil ömrü o kadar fazla olmaz tabi. Ben her şeyi kıstığımda 2-3 saat arası anca gidiyor boşta ve video izlerken falan.

512 GB SSD de göz önüne alındığında benim model bir tık daha iyi gibi geldi gözüme.

Siz bir değerlendirin hocam bunu.

Hocam elimde 4060'lı olan HP Victus 16 R000035 NT modeli var. Her açıdan işimi görüyor. 4070 bir tık abartı, 4060 her konuda kafi fakat paranız varsa alabilirsiniz tabii ki. Ryzen işlemci olduğuna göre oyun için istiyorsunuz muhtemelen. Eğer profesyonel bir işle uğraşmıyorsanız veya yapay zeka eğitmeyecekseniz 4060 yeterli olacaktır. Kendim profesyonel olmasa da stable diffusion (bilgisayar donanımı kullanıp görsel üreten bir yapay zeka) kullanıyorum 4060 ile ve sorun yaşamadım henüz. Hızlı hallediyor her işi.

Fakat tekrardan söyleyeyim, eğer paranız varsa 4070 almayı düşünebilirsiniz.

Bu modelle de güçlü bir işlemci tercih edilebilir. Pil ömrü o kadar fazla olmaz tabii. Ben her şeyi kıstığımda 2-3 saat arası anca gidiyor boşta ve video izlerken falan.

Bence de Intel modeli ileride SSD yükseltmesi yapılacaksa daha mantıklı. Çünkü AMD modelinde SSD yükseltmek istiyorsan hem tekrardan formatlayacaksın hem de tek bir SSD kullanabildiğin için önceki SSD'yi elden çıkartmak gerekiyor.

Bence de Intel modeli ileride SSD yükseltmesi yapılacaksa daha mantıklı. Çünkü AMD modelinde SSD yükseltmek istiyorsan hem tekrardan formatlayacaksın hem de tek bir SSD kullanabildiğin için önceki SSD'yi elden çıkartmak gerekiyor.
Aynı şekilde düşünüp tercih etmiştim elimdekini. İleride bir de 32 GB RAM upgrade'ini yaptın mı tadından yenmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı