HP Victus 5-FA1028NT vs HP Victus 15-FA1035NT

k4ju

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, sizce hangi laptop daha iyi?

Biri i7 13700H, 1TB SSD, RTX 3050; diğeri i5 13500H, RTX 4050, 512 GB SSD.

Fiyat ikisi de yaklaşık 24K.

Merhaba, sizce hangi laptop daha iyi?

Biri i7 13700H, 1TB SSD, RTX 3050; diğeri i5 13500H, RTX 4050, 512 GB SSD.

Fiyat ikisi de yaklaşık 24K.
İkisi arasından net 4050.

Ne amaçla kullanacağınız önemli. Oyun mu oynayacaksınız yoksa iş mi yapacaksınız? Yüksek CPU gücüne ihtiyaç duyuyor musunuz? Bu soruları cevaplarsanız en doğru öneriyi verebiliriz.

Ama 8 GB RAM'i var. RTX 4050 alacaksam benim attığımı almak daha mantıklı değil mi?

Ne amaçla kullanacağınız önemli. Oyun mu oynayacaksınız yoksa iş mi yapacaksınız? Yüksek CPU gücüne ihtiyaç duyuyor musunuz? Bu soruları cevaplarsanız en doğru öneriyi verebiliriz.

Aslında hem yazılım/siber güvenlik hem de oyun için alıyorum ama oyuncu laptopu zaten yazılımla ilgili her şeyi karşılayabileceği için donanımını oyuncu laptopuna göre bakıyorum.

RAM upgrade yapması kolay, oyunda oynacaksanız ASUS TUF olanı almanız daha mantıklı. Hem MUX Switch var hem de GPU daha yüksek watt değerine sahip ASUS'un. Ekran ve batarya süresi olarak da daha iyi.

RAM upgrade yapması kolay, oyunda oynacaksanız ASUS TUF olanı almanız daha mantıklı. Hem MUX Switch var hem de GPU daha yüksek watt değerine sahip ASUS'un. Ekran ve batarya süresi olarak da daha iyi.
Ama dahili Amd ekran kartı için oyun oynarken ızgara yaparsın yorumu geldi, ne kadar doğru?

Ama dahili AMD ekran kartı için oyun oynarken ızgara yaparsın yorumu geldi, ne kadar doğru?

Dahili AMD ekran kartı ile oyun oynamayacaksınız, işlemciden bahsediyorsunuz galiba. Izgara olacak kadar değil, biraz daha sıcak çalışıyor sadece. Bir sorun teşkil etmiyor.

8 gb ise DDR5 ram dir o.

Ben detaylı araştırmadığım için 2 ay önce hp victus 15 - ryzen 5600 h 8 gb ddr4 256 gb m2 ssd gtx1650 li bir laptop aldım.
Genel olarak memnunum ama şarj süresi çok az., 2 saat kullanamıyorsunuz.

Alacak arkadaşlara kesinlikle 16 inç versiyonunu almasını şiddetle tavsiye ediyorum. Birinci sebep 2. ssd slotu olması ikincisi ise bataryasının biraz daha büyük olması.
Diğer detaylarda ise hdmi girişinin sol tarafta olması, klavye kullanımı açısından daha pratik.

Not: HP de ram veya ssd yükseltmesi garantiyi bozmuyor. Bu sebeple hemen bilgisayarı 16 gb ddr4 ve 512 gb m2 ssd yaptım.

8 gb ram lerde bazen 4 +4 şeklinde olabiliyor. Onu da bir sorun. Araştırdığım kadarıyla iki tane eş rami taktığınızda %20 verim artışı oluyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı