HP Victus 7P6l2EA SSD yükseltmesi yapmak

skyceptic

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, geçtiğimiz günlerde HP Victus 7P6l2EA modeli laptop aldım fakat alanı 512 GB SSD. Ben bu alanı 1 TB SSD nasıl yapacağım? Yapabilirsem de nasıl olacak bu iş? Bana tane tane anlatır mısınız, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Firmanın garanti dışı bırakıp bırakmadığına bakın bu işlemi yapmadan önce. Eğer garanti dışı kalmıyorsa yetkili birisine ya da bilgisayar ile arası çok iyi olan birisine yaptırın. 512 GB olan SSD'yi 1 TB SSD ile değiştireceksiniz hepsi bu yalnız aynı marka ve model olmasına dikkat edin.

Firmanın garanti dışı bırakıp bırakmadığına bakın bu işlemi yapmadan önce. Eğer garanti dışı kalmıyorsa yetkili birisine ya da bilgisayar ile arası çok iyi olan birisine yaptırın. 512 GB olan SSD'yi 1 TB SSD ile değiştireceksiniz hepsi bu yalnız aynı marka ve model olmasına dikkat edin.

Aynı marka ve model olmasına gerek yok ki? HP bu tarz işlemlerde donanıma zarar gelmezse problem çıkarmıyor çünkü bende HP kullanıyorum ve termal macun değişimi + temizlik + RAM yükseltmesi yapıp ısınmadan dolayı servise yolladım garantide problem çıkmadı ama bilgisayarda düzelmedi tabii :D (Konu sahibinin arayıp sorması gerekli benim sözüm sadece benim yaşadığım deneyimi anlatır)

Konuya dönecek olursak baktım ve 512 GB PCIe Gen4 NVMe TLC M.2 SSD var (sitesinde yazan). Teknobiyotik üzerinden buldum kaliteli bir M.2 SSD eğer fiyatı uygunsa: Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 MB/s NVMe M.2 SSD (MZ-V8P1T0BW) | Teknobiyotik

Geri
Yukarı