HP Victus Gaming 16-S0063NT vs Acer Nitro 16 AN16-41

victus vs nitro karşılaştırdığınızda hangisini önerirsiniz ve neden? İşlemcisi ve ekran paneli olarak Victus'un daha iyi olduğu söylendi ve tavsiye edildi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ben kendim HP Victus 16 kullanıyorum. Bence tam bir F/P ürünü. Mesela Unreal Engine 4'te düşük grafiklerde en az 120-115 FPS alıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nitro'yu övmek gibi olmasında. 4060 lısını kullanıyorum maşallahı var. Ben kullandığım için Nitro derim.
Ekran 400nit 165Hz 3ms. Sıvı metal soğutma kolay kolay ısınmıyor. Bunlar bence yeterli sebep olabilir en azından benim için öyle idi.

Nitro'yu öne çıkaran noktalar nedir hocam?

• Panel daha parlak, renkler daha canlı ve 165Hz 3ms
  • Kasa daha kaba olmasına karşın daha estetik ve premium duruyor. 4 bölge RGB klavye mevcut
  • Sıvı metal macun var CPU tarafında ve kasanın soğutması üst düzey seviyede.
  • Çift slot M.2 yuvası var.
  • GPU 140W (Oyunlarda çok işine yaramaz 100W sonrası ama rander/modelleme için kullanacaksan 20W daha fazla gücün etkisi yüksek olur)

Kesinlikle Nitro 16. Daha 2 gün önce ulaştı elime ürün, harika bir şey. Victus'un panelinin daha iyi olduğunu kim söyledi merak ediyorum. Victus %45 NSTC, Nitro %100 sRGB. Panel farkı kendini ortaya koyuyor. Renkleri çok doğru ve canlı gösteriyor. 165 hz 3 ms, yani gecikme çok az olduğu için yenileme hızını tam gösteriyor ve yaptığım teste göre ghosting yok. Ayrıca soğutması çok iyi. BF 2042 Ultra ayarlarda güneş alan sıcak bir odada laptopun altına hiçbir şey koymadan (direkt masaya temas edecek şekilde) 1 saatten fazla oynadım CPU 86-87 civarında gidip geliyor. 3-5 FPS için nispeten kötü bir panelle ve ısınan bir bilgisayarla oynamak yerine Nitro tercih et derim.

Bunu söylemek için %90 hipermetrop olması gerek bir insanın. İşlemci olarak da arada dağlar yok. Nitro tercih edilir bu ikisi arasında.

Nitro'yu öne çıkaran noktalar nedir hocam?

• Panel daha parlak, renkler daha canlı ve 165Hz 3ms.
  • Kasa daha kaba olmasına karşın daha estetik ve premium duruyor. 4 bölge RGB klavye mevcut.
  • Sıvı metal macun var CPU tarafında ve kasanın soğutması üst düzey seviyede.
  • Çift slot M.2 yuvası var.
  • GPU 140W (oyunlarda çok işine yaramaz 100W sonrası ama rander/modelleme için kullanacaksan 20W daha fazla gücün etkisi yüksek olur)

4050'ler çok kötü sakın alma, VRAM'i 6 yetmez, 3000 serisi daha iyi gibi yorumlar da aldım sizce sıkıntı yaşar mıyım pekii?

Yeni konular

Geri
Yukarı