HP Victus Gaming 16 vs Monster Abra A5 V19.2

• Konuyu başlatan IMU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 803
Bütçe
18-20k

IMU

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 18-20 bin tl bandında bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Şu anda olan stoklara göre araştırma yaptığımda HP Victus Gaming 16 ya da Monster Abra A5 V19.2 modellerinden birisini almak mantıklı geliyor.

Sizlerin farklı tavsiyelerine ya da görüşlerinize ihtiyacım var. Bu iki model ya da başka bir model olarak tavsiyeleriniz neler olurdu?

SolidWorks, AutoCAD, Matlab gibi programları çalıştırıp arada oyun da oynatacak ve temel seviyede de olsa çizimleri render almak için kullanacağım bir cihaz bakıyorum.

Monster: Abra A5 V19.2 15,6" Gaming Laptop | Monster Notebook

HP Victus : Amazon.com.tr

Herkese merhaba, 18-20 bin TL bandında bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Şu anda olan stoklara göre araştırma yaptığımda HP Victus Gaming 16 ya da Monster Abra A5 v19.2 modellerinden birisini almak mantıklı geliyor.

Sizlerin farklı tavsiyelerine ya da görüşlerinize ihtiyacım var. Bu iki model ya da başka bir model olarak tavsiyeleriniz neler olurdu?

SolidWorks, AutoCAD, Matlab gibi programları çalıştırıp arada oyun da oynatacak ve temel seviyede de olsa çizimleri render almak için kullanacağım bir cihaz bakıyorum.

HP Victus: Amazon.com.tr

Tabii ki de HP Victus.

Victus'u veya CPU gücü lazımsa bunu tercih edin.

Tabii ki de HP Victus.
Victus modelinde rtx 3060 kart ve ryzen 5600h var. Monster modelinde 12. nesil işlemci ve 3050ti kart var. Açıkçası bu duruma göre aralarında nasıl bir fark olacağını bilmediğim için soruyorum rtx 3050ti ile 3060 arasında büyük fark var mıdır acaba?

Ya da işlemci modelleri arasında?

Herkese merhaba, 18-20 bin tl bandında bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Şu anda olan stoklara göre araştırma yaptığımda HP Victus Gaming 16 ya da Monster Abra A5 V19.2 modellerinden birisini almak mantıklı geliyor.

HP Victus : Amazon.com.tr
monster çok ısınıyor dediler şuan victus aldım çok memnunum bende onu alacaktım ama bu daha iyi geldi Victus by HP 16-d1045nt 68P30EA Intel i5-12500H 8GB 512GB SSD 4GB RTX 3050ti 144Hz FHD IPS 16.1 DDR5 ram var şuan bayağı memnunum

Allah isteyen herkese nasip etsin

monster çok ısınıyor dediler şuan victus aldım çok memnunum bende onu alacaktım ama bu daha iyi geldi Victus by HP 16-d1045nt 68P30EA Intel i5-12500H 8GB 512GB SSD 4GB RTX 3050ti 144Hz FHD IPS 16.1 DDR5 ram var şuan bayağı memnunum

Allah isteyen herkese nasip etsin
Teşekkür ederim hocam yorumunuz için. Ekranın çok salınım yaptığıyla ilgili yorumlar gördüm, sizce çok rahatsız edici bir durum var mı?

Tabii ki de HP Victus.
hocam victus için ilk mesajdaki modeli mi almak daha mantıklı yoksa intel olan modeli mi

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam yorumunuz için. Ekranın çok salınım yaptığıyla ilgili yorumlar gördüm, sizce çok rahatsız edici bir durum var mı?

hocam victus için ilk mesajdaki modeli mi almak daha mantıklı yoksa intel olan modeli mi

çok pcden analamam salınımı vs. bilmiyorum. 3060 lıda ddr4 4x2 var benim aldığımda ddr5 8 gb ram var 1 slot boş 2. ramı alacağım 8 gb ram yetmiyor söyliyim oyun oynuyorsan. Vallaha pc canavar gibi istiğim oyunu vs oyunuyorum bide fazla oyun oynuyorsan diski arttır. intelli olan daha iyi gibi ve max performans için şarja oynuyorum.

Geri
Yukarı