HP Victus için DDR5 RAM önerisi

HasanGulsen

Femtopat
Daha fazla  
Victus 8 GB DDR5 CL40 RAM ile geliyor. Amazon.de üzerinden Crucial 16 GB DDR5 CL40 RAM ile 2 slot Dual çalışabilir mi? Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

16+8 ile 8+8+8 gibi olur. Buna Flex çalışma deniliyor. Cihaz elinizde ise CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız?

Ekledim hocam, saygılar.

Memory bu şekilde.

DDR4 gibi DDR5'te 8 + 16 GB RAM takınca uyumlu çalışırsa 2 X 8 GB Dual + 1 X 8 GB Single çalışır mı dersiniz? Araştırdım ama DDR5 için kaynak bulamadığım için forumda sormak istedim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    231,3 KB · Görüntüleme: 84
  • image.jpg
    image.jpg
    266,5 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
Dual Channel çalışma mantığı aynıdır. Bu değişmez. Cihazda 4800 MHz CL 40 SK Hynix DDR5 RAM var. Crucial ise Micron çip kullanıyor.

Çalışmaz diye bir şey yok.

Ekran, oynak/gevşek bir masada çok sert hareketler yapıldığında sallanır. Sağlam bir masada sert/agresif kullanımda herhangi bir sallanma yaşamadık. Alacaksanız acele edin derim, şu an en çok satan dizüstü modellerinden Victus'lar, Vatan'daki 3060'lı model tükenmiş bile (sadece mağazalarda).

Hocam selam HP Victus modeli için ekranı çok sallanıyor deniliyor siz böyle bir şey fark ettiniz mi acaba ben de almayı düşünüyorum da.

Ben çok kafama taktım bu konuyu ama yine de satın aldım. Vatana gidip kendim kontrol ettim çok azıcık biraz daha sallanıyor ama ekranın kağıt gibi olmasına veriyorum bu durumu.

2 gün önce sabah DDR5 8 GB RAM Ryzen 5 6600h(5600h değil) RTX 3050 Ti modelini 15 bin liraya aldım. Şu an 17 bin TL oldu sanırsam. Gerçekten acele edin ben çok ucuza aldım böyle sistemi ama universite zamanı yaklaşıyor fiyatlarda zam oluşabilir acele edin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı