HP Victus ışık sızması olması

padden

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16-sn0011nt
Rtx 4060 Amd Ryzen 7840Hs
16 Gb Ram
Dedemlerde kaldım birkaç akşam. Sabah sanırım dedem laptopu almış, bakayim derken düşürmüş. Köşesinde, ekranında, çerçevesinde hafif ezik var. Bir de ekranda ışık sızması var. Performans konusunda sorun yok. Açıkçası servise versem de kullanıcı hatası deyip giydirecekler. Ekrandaki ışık sızması üst sol köşede, sorun çıkarır mı?

Zamanla kullanıma bağlı olarak artabilir. Sık kullanımdan ziyade fiziksel herhangi bir ek darbe veya esnetme sebebiyle ışığın sızdığı yerdeki aralık büyürse sızma artar, fakat başka bir problem çıkarmaz.

Işık sızması olan yeri mikrofiber bezle siler gibi panele yaymayı dene bakalım o bölgeden yok olacak mı? Önceden var mıydı yok muydu bilmiyorum ama IPS panellerin farklı farklı yerlerine geçebiliyor bu durum. Benim Asus TUF A15 te benzer sıkıntı vardı ışık sızması eşit yayılmaya başladığı için farkedilişi epey azaldı.

Işık sızması olan yeri mikrofiber bezle siler gibi panele yaymayı dene bakalım o bölgeden yok olacak mı? Önceden var mıydı yok muydu bilmiyorum ama IPS panellerin farklı farklı yerlerine geçebiliyor bu durum. Benim ASUS TUF A15'te benzer sıkıntı vardı ışık sızması eşit yayılmaya başladığı için fark edilişi epey azaldı.

Yok gitmedi. Böyle bazı konulardaki gibi güneş gibi değil çok çok az.

Geri
Yukarı