HP Victus laptop BIOS Update sırasında siyah ekran

Dogsed

Femtopat
Daha fazla  
HP victus laptopum BIOS F10 rev a güncellemesi aldı. HP asistandan güncellemeyi onayladım ve başladı yüklüyordu. Mutfağa gittim ve geldim bilgisayar açık(fanlar dönüyor bazen duruyor sonra tekrar dönüyor) ekran siyah. Tekrar açıp kapattım olmadı. Recovery moda sokmayı denedim olmadı. En son flashla BIOS recoverye alayım dedim HP'nin yazılımı indiriyorum driver bölümünden ama açılmıyor ve flasha yazamıyorum. Program neden açılmıyor anlamadım kafayı yiyeceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    91,9 KB · Görüntüleme: 164
selamlar, sağolsun hp bi bios update gönderdi ve pc yi çökertti. Bu genel bir sorun.benim pc cw1002nt modeli ve şuan serviste. Hp support assistance dan son gelen bios güncellemeleri sıkıntılı.Bütün dünyada sorun yaşayanlar var.Eğer güncelleme geldi ve hala yapmadıyasanız kesinlikle yapmayın. Avrupada bu yüzden anakartı yananlar olmuş.bende şuan haber bekliyorum servisten .

Güncelleme geri çekildi birkaç gün önce. Geçmiş olsun tekrardan.

Merhabalar,
Vatan PC üzerinden HP servise gönderdiğim Victus'um için iade alınabilir olarak geri dönüş yapıldı. Vatan PC ile görüşeceğim şimdi detaylar için bilgilendireceğim.
Merhabalar,
Vatan PC üzerinden HP servise gönderdiğim Victus'um için iade alınabilir olarak geri dönüş yapıldı. Vatan PC ile görüşeceğim şimdi detaylar için bilgilendireceğim.
Vatan PC ile görüştüm. PC yi HP resmi servis yapamamış. Güncelleme sonrası Anakartta yanma durumu söz konusu olmuş sanırım. Bu sebepten ötürü para iade yaptılar. Bende Asus TUF gaming serisinden bir notebook PC ye geçiş yaptım. Herhangi bir zorluk çıkarmadan çok yardımcı oldular sağolsunlar. Ordaki beyefendinin beyanına göre Victus serisinin bendeki modelinin üretimide durdurulmuş sanırım. Hayırlısı olsun diyelim. Herkese geçmiş olsun..

Son düzenleme:
Güncelleme geri çekildi birkaç gün önce. Geçmiş olsun tekrardan.
teşekkürler
Anakart yanmış, sipariş verilmiş, bekliyorlarmış. Şaka gibi ya koca Hp bir güncelleme ile anakartı yaktı. Benim pc pavilion serisi. Sorunlu bios güncellemesi (F47) hala duruyor sitede. Daha kimlerin canını yakacaklar kim bilir. Ben şanslıydım garanti bitmesine 1 ay vardı. Garantisi olmayanlara yazık oldu.

Son düzenleme:
Aynı şekilde victuslarda da anakartları yananlar var. Onlarda değişim bekliyor. HP dedik aldık ama akıllarda soru işaretleri oluşturdu doğrusu. Ben şanslıydım, güncelleme yapmadım. Diyecek bir şeyim yok. Geçmiş olsun tekrardan.

Servise yeni ulaşmış benim laptop bakalım ne diyecekler bana da muamma. İnşallah değişim yaparlar bende Asus ve msi gibi bios konusunda kendisini kanıtlamış markalara geçmek isterim açıkcası ağzımız yandı bir kere.

Selam Dogsed;
Sizde Vatan üzerinden servise göndermiştiniz. Para iade sonrası ASUS TUF serisine geçtiğim gece Vatandaki yetkili kişi şunu demişti. "Eğerki o BIOS güncellemesini kendiniz USB ile yapsaydınız kullanıcı hatası diyeceklerdi. Windows üzerinden yaptığınız için firma yazılım problemi sonucu donanım hasarı meydana geldiğinden Laptop ve Para iadesi alabildiniz" dedi. Sizde Windows üzerinden yapmıştınız donanım hasarı oluştuysa eğer iade alırsınız. O gün bana "Size para İade veririz fakat Vatan üzerinden tekrar alışveriş yapabileceğiniz bir çek verilecek veya aynı PC yi tekrar alabilirsiniz veya yeni bir PC alabilirsiniz" şeklinde 3 öneri sundular. Bende dediğiniz gibi BIOS konusunda kendini kanıtlamış bir PC alayım diyip (sütten ağzımız yandı birkere) iade ettiğim Victus ile aynı fiyata sahip ASUS TUF GAMİNG F15 FX506HEB-HN148T (i5 11400H(6 çekirdek), 8Gb RAM, 500GB SSD, Nvidia 3050Tİ) ye geçiş yaptım. Fiyatlar 1 2 ay öncesine göre artmış durumda. Birkaç gündür kullanıyorum harika bir makine. Sadece 8Gb Ram kısmı bi tık üzdü ama 32 Gb'ye kadar yükseltilebiliyormuş. TUF serisinin 2021 modellerinde termal sorunuda çözmüşler. Sıcaklık değerleri yükte gayet iyi. Fanı sanki uçak kalkıyormuş gibi çalışıyor. Öneririm.
Bu arada güzel bir bilgi paylaşımı ve dayanışma konusu oldu. Katkı sağlayan herkese çok teşekkürler ...

Bios güncellemesini kendiniz usb ile yapsaydınız kısmına şöyle bir parantez açmak istiyorum, hata verdikten sonra zaten usb ile bios'u eski sürümüne getiriyoruz. Diğer türlü direkt olarak gelen güncellemeyi zaten Windows üzerinden yapıyoruz. Windows'a gelen bir güncellemeyi direkt yapmak yerine USB ile yapanı bu zamana kadar görmedim Yurt dışında (Hindistan ve bazı diğer ülkelerde) aynı problemi yaşayanları yine takipteyim, bazıları motherboard değişimi beklerken bazısı da motherboard değişimi yapmadan USB ile problemi çözebilmiş durumda. Bir kişi de yetkili servis ile büyük sıkıntılar yaşıyor. :/ Artık bu hatalardan sonra güncellemeler üzerine HP'nin daha temkinli yaklaşacağını düşünüyorum )

Teknoloji için gördüğünüz fiyatlar her zaman en uygun fiyatlardır. Maalesef hiçbir şeyin fiyatı yerinde durmuyor. @Dogsed yeni bilgisayarınız hayırlı olsun. İyi kullanımlar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…