HP Victus laptop BIOS Update sırasında siyah ekran

Dogsed

Femtopat
Daha fazla  
HP victus laptopum BIOS F10 rev a güncellemesi aldı. HP asistandan güncellemeyi onayladım ve başladı yüklüyordu. Mutfağa gittim ve geldim bilgisayar açık(fanlar dönüyor bazen duruyor sonra tekrar dönüyor) ekran siyah. Tekrar açıp kapattım olmadı. Recovery moda sokmayı denedim olmadı. En son flashla BIOS recoverye alayım dedim HP'nin yazılımı indiriyorum driver bölümünden ama açılmıyor ve flasha yazamıyorum. Program neden açılmıyor anlamadım kafayı yiyeceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    91,9 KB · Görüntüleme: 160
Bios güncellemesini kendiniz usb ile yapsaydınız kısmına şöyle bir parantez açmak istiyorum, hata verdikten sonra zaten usb ile bios'u eski sürümüne getiriyoruz. Diğer türlü direkt olarak gelen güncellemeyi zaten Windows üzerinden yapıyoruz. Windows'a gelen bir güncellemeyi direkt yapmak yerine USB ile yapanı bu zamana kadar görmedim :D Yurt dışında (Hindistan ve bazı diğer ülkelerde) aynı problemi yaşayanları yine takipteyim, bazıları motherboard değişimi beklerken bazısı da motherboard değişimi yapmadan USB ile problemi çözebilmiş durumda. Bir kişi de yetkili servis ile büyük sıkıntılar yaşıyor. :/ Artık bu hatalardan sonra güncellemeler üzerine HP'nin daha temkinli yaklaşacağını düşünüyorum :))

Teknoloji için gördüğünüz fiyatlar her zaman en uygun fiyatlardır. Maalesef hiçbir şeyin fiyatı yerinde durmuyor. @Dogsed yeni bilgisayarınız hayırlı olsun. İyi kullanımlar dilerim.
Yetkilinin kastettiği firmalar BIOS güncellemesini yayınlarken bir windows üzerinden yüklenecek şekilde bir de USB'den boot şeklinde yüklenecek şekilde yayınlıyorlar. Asus bu konuda çok başarılı. Bazılarında USB boot fantazisi var hocam😄 daha güvenli buluyorlar. Freedos üzerinden komut girerek veya UEFI BIOS üzerinden USB dosyalarını çekiyorlar yüklüyor. Benim peşimden 2 3 gün sonra başka bir müşteri aynı sıkıntıdan Victusunu servise göndertmiş. O USB boot şeklinde yapmış ...

Şimdi vatandan aradılar allahtan anakaet falan yanmamış yeni bios atıp yollamışlar çizik bile yok verilerim de korunmuş işin komik tarafı aldığım yerdeki teşir ürünü de güncelleme sırasında kitlenmiş 😂 vatanı arayıp özür dilemiş hp hepinize desteğinden dolayı teşekkür ederim

Şimdi vatandan aradılar allahtan anakaet falan yanmamış yeni bios atıp yollamışlar çizik bile yok verilerim de korunmuş işin komik tarafı aldığım yerdeki teşir ürünü de güncelleme sırasında kitlenmiş 😂 vatanı arayıp özür dilemiş hp hepinize desteğinden dolayı teşekkür ederim
Bu hikayede yanan ben oldum sadece sanırım 😄 Geçmiş olsun hocam ...

Geçmiş olsun.. iyi kullanımlar dilerim. bahsettiğim grubu gelecekteki güncellemelerden yara almamak için takip etmenizi öneririm :) HP tekrar böyle bir şey yaşanmaması için dikkat edecektir diye düşünüyorum. İyi forumlar.

Geri
Yukarı