HP Victus laptop fan sesinden ıslık sesi geliyor

mursim

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba
2 hafta önce HP Victus/Core i5-13500H İşlemci/16GB RAM/512GB SSD/RTX 4050 ekran Kart/15.6"/WIN11/Gaming laptop aldım.
Fan sesiyle birlikte hafif bir ıslık sesi geliyor. Çok rahatsız etmesede moral bozuyor ve bunların hepsi normal kullanımda oluyor, hiçbir oyun veya program açık değilken yani. Bu fan sesi ve ıslık sesi normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fan sürtme yapıyor olabilir hafiften. HP bu işte çok beceriksiz. Size tavsiyem bu sorun büyümeden ve garanti bitmeden cihazı garantiye yollamak olacak. Çünkü bu fanın sorunu büyürse işlemcinizin(tabi işlemci fanıysa)daha çok ısınmasına neden olur ve performans düşüşlerine maruz kalabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba
2 hafta önce HP Victus/Core i5-13500H İşlemci/16GB RAM/512GB SSD/RTX 4050 ekran Kart/15.6"/WIN11/Gaming laptop aldım.
Fan sesiyle birlikte hafif bir ıslık sesi geliyor. Çok rahatsız etmesede moral bozuyor ve bunların hepsi normal kullanımda oluyor, hiçbir oyun veya program açık değilken yani. Bu fan sesi ve ıslık sesi normal midir?
Oyunlardaki FPS değerlerinizi yazar mısınız? Merak ettim.

Hocam aynı pc bende kullanmaktayım. Boşta kaç derece de çalışıyor laptop? benim kullandığım laptopta da yüke girince fanlardan hafif bir ıslık sesi geliyor ama fan sesiyle duymuyorum bile sadece ilk yüke alışta geliyor. eğer laptop boştayken ısı dereceleri fazlaysa değişim isteyin yada servise yollayın. Benim laptop boşta 37 40 derecelerde fan açmıyor. Oyunlarda max 80 dereceyi gördüm.

Hocam aynı laptoptan bende de var ve aynı sorunu şu an ben de forumda arıyordum ve buldum. Fan boştayken dediğiniz gibi hafif bir ıslık sesi var. Tüm modellerde mi böyle bilmiyorum ama bende de var.

Hocam aynı laptoptan bende de var ve aynı sorunu şu an ben de forumda arıyordum ve buldum. Fan boştayken dediğiniz gibi hafif bir ıslık sesi var. Tüm modellerde mi böyle bilmiyorum ama bende de var.
hocam kesin bilgiye ulaşabildiniz mi ? ben DOA kapsamında değişim talep ettim .değiştirmeden geri gönderdiler .ne yapacağıma karar veremedim

Hocam Türkiye'de birçok kişi bu durumu bazı forumlarda dile getirmiş. Benim anladığım kadarıyla bilgisayarın fan ızgaralarının üretim şekliyle alakalı bir durum.

Arkadaşlar merhaba
Ben de aynı modeli 1 hafta önce aldım. fan düşük seviyede çalışırken bende de oluyor, sanırım genel laptoplarda olan bi' sorun. farklı markalarda da aynı sorun var.

Yeni konular

Geri
Yukarı