HP Victus laptopta Windows 11'in RAM kullanımı çok fazla

ozcelikcode

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i5-12500H, GTX1650, 512GB Samsung SSD, Windows 11 Pro
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
HP 8A27
İşlemci
intel i5 12500H
Arkadaşlar kendime laptop aldım ve gündüz çalışır akşam da birkaç oyun oynarım dedim. Windows 11 kurdum. Forza Horizon 5 oynarken çok fazla bellek kullanımı uyarısı veriliyor. Evet farkındayım Forza 5 çok büyük bir oyun. Görev yöneticinde bellek kullanımına bakınca Windows 11 tek başına 8 GB RAM'den 4 GB'ı işgal etmiş arka plandaki uygulamaları kısıtlamama rağmen halen çok kullanıyor. Windows 11'i tasarruflu diye kurdum. Ben öyle duydum yanlışım varsa uyarın tavsiyede bulunun. Sizce Windows 10 kurmalı mıyım?

İşletim sistemi: Windows 11 education.

Daha fazla detay: HP Victus 16-d1031nt (6G0L3EA) Notebook

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kendime laptop aldım ve gündüz çalışır akşam da birkaç oyun oynarım dedim. Windows 11 kurdum. Forza Horizon 5 oynarken çok fazla bellek kullanımı uyarısı veriliyor. Evet farkındayım Forza 5 çok büyük bir oyun. Görev yöneticinde bellek kullanımına bakınca Windows 11 tek başına 8 GB RAM'den 4 GB'ı işgal etmiş arka plandaki uygulamaları kısıtlamama rağmen halen çok kullanıyor. Windows 11'i tasarruflu diye kurdum. Ben öyle duydum yanlışım varsa uyarın tavsiyede bulunun. Sizce Windows 10 kurmalı mıyım?

4 GB RAM kullanımı Windows 11 için iyi bile denebilir. Windows arkaplandaki servisleri yüzünden bu miktarlarda RAM'i kullanıyor sürekli.

Mem Reduct kurup ayarlayıp 5dk da bir temizleyecek şekilde ayarlarsan işe yarayabilir. RAM temizleme menüsünde tüm bölgeleri işaretle. Başlangıçta ki uygulamaları da kontrol et.

Geri
Yukarı