HP Victus laptopun klavye ışığı açılınca tiz sesi geliyor

keremynd

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar arkadan aydınlatmalı klavye var laptopta. Bunun ışığını kapatınca hiçbir ses yok, gayet sessiz ama mesela gece sessiz bir ortamda klavye ışığını açınca böyle tiz yüksek frekanslı bir ses çıkıyor ve cidden çok rahatsız ediyor. Önceden böyle bir şey yoktu. Sebebi ne olabilir düzeltilebilir mi sizce?

Not olarak da USB girişlerini doldurunca ses kesiliyor...

Arkadaşlar arkadan aydınlatmalı klavye var laptopta. Bunun ışığını kapatınca hiçbir ses yok, gayet sessiz ama mesela gece sessiz bir ortamda klavye ışığını açınca böyle tiz yüksek frekanslı bir ses çıkıyor ve cidden çok rahatsız ediyor. Önceden böyle bir şey yoktu. Sebebi ne olabilir düzeltilebilir mi sizce?

Not olarak da USB girişlerini doldurunca ses kesiliyor...
Hocam ben de bugün 16-D1011NT siparişi vermiş ve laptop'ı daha önceden sıkça araştırmış biri olarak bu sorunu birçok forumda gördüm. Cihazınızda hangi işletim sistemi var bilemem fakat Windows 10 kuran kişilerde bu laptop tam olarak düzgün çalışmıyor çünkü driverlar Windows 11 ile uyumlu. Windows 10 kurmanız durumunda Windows Update, Realtek ses sürücüsünün eskisini indirdiği için coil whine ya da seste patlamalar olası. Realtek ses sürücüsü ile ilgili bir sıkıntı var mıdır bilemem, fakat her ne kadar klavye ışığı ile ilgili olmasa da bazıları hoparlörün sürücüsünden dolayı pıt sesi yaşıyor. Çözüm: HP Victus kronik hoparlör pıt sesi çözümü buradaki arkadaşın attığı driver'ı internette bulabilirsiniz denemenizde fayda var. Belki de sorun klavyenin ışığından değil Realtek'in eski sürücüsünden dolayı yazılımsaldır. HP Victus 16 D1011NT hoparlörden tık tık ses geliyor ayrıyeten bu konudaki arkadaşta bu yöntemle sorunu çözmüştü. Eğer bunlar işe yaramadıysa HP'nin Support Assistant adı verilen bir uygulaması da bulunmakta. Buradan forumdaki HP kullanıcıları canlı desteğe yazıp iyi dönütler almışlardı. Çözerse onlar çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı