HP Victus R5 7640HS alınır mı?

Throttle dediğimiz şey sistemin bazı sebeplerden ötürü tam performansını vermemesidir. Bunun öyle çok sebebi var ki dostum.

Birkaçını saymak isterim.

Çift taraflı PROCHOT. (BD PROCHOT Throttle)

Normal PROCHOT. (Thermal Throttle)

Max VR Throttle. (HP Victus'larda tahmin ettiğim o şiddetli EDP Throttle'ı. Sistem elektriksel dizaynı sebebiyle VR/MOSFET üzerinde gerekli güç elde edilemiyor.) (EDP Throttle da Akımsal Daralmadır.)

RAPL Throttle (Sistemin belirli bir ortalama güç tüketimi üstüne çıkılmasına izin vermez şiddetli Throttle uygulanır.)

Power Limit Throttle. (Çok türü vardır.) (PL1 Throttle, PL2, PL3 PL4 PP0 gibi gibi. Genelde PL3 kilitlidir ve onunla alakalı Throttle olmaz.) (3. Güç Limitleri sebebiyle Throttle günümüzde maalesef yaygınlaştı, iyi bir anakart ve sistem dizaynını iyi yapan markalar farz oldu.)

Bunlar inan sadece birkaçı. Reserved Throttle. VR Average Throttle, VR Current Throttle gibi gibi epey çok çeşit var.
Seçenek varken Victus önermiyorum zaten, seçenek bittiğinde mecburen önermek zorundayım.

@IV.MURAT size söylüyorum bu arada arkadaşım. Dilerseniz tatlı şekilde bırakalım kavga etmeyin.

Yine mesaj silmiş bu arkadaşlar. Bir an önce destek biletlerime bakmak yerine anında dönüp mesajlarımı siliyorlar. Neyse görüşeceğiz zaten moderasyonla yarın bir gün inşallah.

@IV.MURAT size söylüyorum bu arada arkadaşım. Dilerseniz tatlı şekilde bırakalım kavga etmeyin.

Yine mesaj silmiş bu arkadaşlar. Bir an önce destek biletlerime bakmak yerine anında dönüp mesajlarımı siliyorlar. Neyse görüşeceğiz zaten moderasyonla yarın bir gün inşallah.
Ben sildirdim mesajları, hakaret ediyordu. Umarım iyi de bir susturma almıştır, rapor sürem bitsin bir tane daha mesajı var onu da kaldırtacağım. Victus tüm cihazlarda mı oluyor bu arada dediğin?

Ben sildirdim mesajları, hakaret ediyordu. Umarım iyi de bir susturma almıştır, rapor sürem bitsin bir tane daha mesajı var onu da kaldırtacağım. Victus tüm cihazlarda mı oluyor bu arada dediğin?
Genelleme yaparsak doğrusu birçok giriş modelinde oluyor. Benim GameGaraj'dandı sanırsam, bir arkadaşım laptop aldı. GameGaraj'ın laptopuydu. Throttle'dan sistem adete çalışamıyordu yani. Özetle kalitesiz,giriş seviyesi olabildiğince almamak lazım maalesef.

Soruna kesin cevap verirsek evet muhtemelen hepsinde görülüyor olması lazım. BIOS Update nadiren çözebilir ama aşırı düşük ihtimal. Eğer kafalarına göre girdilerse düzelebilir. Eğer donanımsal düzeydeyse imkansız. Bu arada Undervoltage bir şekilde yapılırsa o Throttle da ortadan kalkabilir ama işte kilit durumu var maalesef o işlemcinin.

Bu Throttle vakalarını da en iyi Technopat üzerinde görüyorum. Arkadaşlara yükletince ThrottleStop tüm sorunlarını görüyorum bilgisayarın. Biraz aratırsanız yada en azından konu sahibine ThrottleStop yükletip açtırıp oyuna girmesini sağlarsanız,maç çıkışında da o arkadaş size Limits sekmesini atarsa kabak gibi görürüz.

Genelleme yaparsak doğrusu birçok giriş modelinde oluyor. Benim GameGaraj'dandı sanırsam, bir arkadaşım laptop aldı. GameGaraj'ın laptopuydu. Throttle'dan sistem adete çalışamıyordu yani. Özetle kalitesiz,giriş seviyesi olabildiğince almamak lazım maalesef.

Soruna kesin cevap verirsek evet muhtemelen hepsinde görülüyor olması lazım. BIOS Update nadiren çözebilir ama aşırı düşük ihtimal. Eğer kafalarına göre girdilerse düzelebilir. Eğer donanımsal düzeydeyse imkansız. Bu arada Undervoltage bir şekilde yapılırsa o Throttle da ortadan kalkabilir ama işte kilit durumu var maalesef o işlemcinin.

Bu Throttle vakalarını da en iyi Technopat üzerinde görüyorum. Arkadaşlara yükletince ThrottleStop tüm sorunlarını görüyorum bilgisayarın. Biraz aratırsanız yada en azından konu sahibine ThrottleStop yükletip açtırıp oyuna girmesini sağlarsanız,maç çıkışında da o arkadaş size Limits sekmesini atarsa kabak gibi görürüz.
TUF, Nitro serilerinde var mı dediğiniz olay?

TUF, Nitro serilerinde var mı dediğiniz olay?
Doğrusu model numarasına kadar değişiyor. Nitro'lar fena değildi en son dizayn konusunda ama Nitro'larda Single Channel RAM ile geliyordu en son. 1x16 gibi. Biraz kumar doğrusu.

TUF'dan uzak durun. Soğutma genelde çoğunda yetersiz oluyordu ben ilgilendiğim zamanlarda. Bu sebeple Çift taraflı PROCHOT dediğimiz BD PROCHOT Throttle koymuşlardı sisteme. Rezillik oluşturuyordu. Ama doğrusu bilgilerim biraz eski. Zannetmiyorum ama şimdi belki dizayn politikalarını ve cihaz üretme politikalarını değiştirmiş olabilirler.

@olyshoweR senin bilgisayarın TUF idi ve bu BD PROCHOT vardı değil mi?

@olyshoweR senin bilgisayarın TUF idi ve bu BD PROCHOT vardı değil mi?
BD PROCHOT aktif gelmişti hocam, var.

Zannetmiyorum ama şimdi belki dizayn politikalarını ve cihaz üretme politikalarını değiştirmiş olabilirler.
Bendeki ASUS TUF F15 2020 kasaydı 2021 sonrası kasa değişti alttaki delikler daha da açtırıldı. Daha iyi olabilir yeni modeller.

1689361981371.png

He bende BD PROCHOT kapatılabiliyor eklemeyi unutmuşum. Cihaz modeli ASUS TUF Gaming F15 FX506LH belirtmeyi unutmayalım :). @erengore

Son düzenleme:
Hocam bahsettiğiniz ürünü kullanıyorum. Mux var , GPU watt'ı 120 derece. 16 inçlerde monitör sallanma olayı yok 15.6 daki gibi.
Soğutması gayet yeterli. Tavsiye ederim.

Geri
Yukarı