HP Victus RTX 3060'a gerek var mı?

• Konuyu başlatan elfsl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 53
  • Görüntüleme 3B
21 binlik rtx 3060lı olan en iyi tercih olacaktır.

Hocam hp victuslar efsane tavsiye ederim bf5 oynuyorum i5 12500h rtx 3060 var gpu sıcaklık 60 derece işlemci 75 civarı.

Ama laptopun altını açık tutun havalanması için 5 derece daha az ısınıyor.

Daha untervolting seçeneği var gaming hubta ama benim versiyona birkaç ay sonra gelecekmiş güncellemesi onuda yapsak işlemci sıcaklığı 10 derece daha düşer.

Son düzenleme:

Hocam hp victuslar efsane tavsiye ederim bf5 oynuyorum i5 12500h rtx 3060 var gpu sıcaklık 60 derece işlemci 75 civarı.

Daha untervolting seçeneği var gaming hubta ama benim versiyona birkaç ay sonra gelecekmiş güncellemesi onuda yapsak işlemci sıcaklığı 10 derece daha düşer.
hocam amazon 6 taksit yapıyor galiba o bize uymaz bir de amazondan alışverişe çok sıcak bakmıyorlar. Zaten ram falan eklenince aradaki fark çok uçurum olmuyor gibi zaten iptal etmeye ikna edemedim. Bununla devam artık siz de victus kullanıcısısınız bir sıkıntı yaşarsam siz de müsait olursanız size danışırım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hocam Amazon 6 taksit yapıyor galiba o bize uymaz bir de Amazon'dan alışverişe çok sıcak bakmıyorlar. Zaten RAM falan eklenince aradaki fark çok uçurum olmuyor gibi zaten iptal etmeye ikna edemedim. Bununla devam artık siz de Victus kullanıcısısınız bir sıkıntı yaşarsam siz de müsait olursanız size danışırım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hocam Victus HP efsane HP marka olarak da çok iyi Amerikan Victus da çok sağlam seri yük altında bile az ısınıyor ve emsallerine göre çok sessiz. Teknik serviste çok iyi adamları ben kaç gündür uğraştırıyorum ilgileniyor Google'dan her şeye çözümleri var sitelerinde. HP Support assisant da indirin otomatik güncelliyor bakım yapıyor her şey var adamlarda.

Dahası klavye güzel ses sistemi b&o adamların herşeyi birinci sınıf. Monsterin aşırı kötü klavyesinden sonra bu klavye bana efsane hissettiriyor.

Bendede i5 12500h rtx 3060lı olan var bunda bide ekran sallanması sorunu da çözülmüş yorumlara bakın orda da hiç şikayet eden yok ama 12700h ryzen 5 serisi olanlar sürümü daha eski onlarda ben daha çok ekran sallanması görmüştüm test ettim.

Hocam Victus HP efsane HP marka olarak da çok iyi Amerikan Victus da çok sağlam seri yük altında bile az ısınıyor ve emsallerine göre çok sessiz. Teknik serviste çok iyi adamları ben kaç gündür uğraştırıyorum ilgileniyor Google'dan her şeye çözümleri var sitelerinde. HP Support assisant da indirin otomatik güncelliyor bakım yapıyor her şey var adamlarda.

Dahası klavye güzel ses sistemi b&o adamların herşeyi birinci sınıf. Monsterin aşırı kötü klavyesinden sonra bu klavye bana efsane hissettiriyor.

Bendede i5 12500h rtx 3060lı olan var bunda bide ekran sallanması sorunu da çözülmüş yorumlara bakın orda da hiç şikayet eden yok ama 12700h ryzen 5 serisi olanlar sürümü daha eski onlarda ben daha çok ekran sallanması görmüştüm test ettim.
tamamdır hocam çok sağ olun.

Şarjı ne kadar dayanıyor her yerde farklı bir şey yazıyor da

Arkadaşlar bunun fiyatı uygun değil mi konudan bir tık uzak ama kimsenin önerdiğini görmedim de, benim bilmediğim bir şeyi mi var acaba

Arkadaşlar bunun fiyatı uygun değil mi konudan bir tık uzak ama kimsenin önerdiğini görmedim de, benim bilmediğim bir şeyi mi var acaba.

Değil hocam o fiyata 3060 alinabiliyor.

Nerede var hocam? Misal Acer Nitro 5 de undervolting yokmuş bunun Gaming Hub'ta var. Driver güncelleme programı var Gaming Hub'tan sistemde temizlik bakımda yapabiliyorsun. Sadece manuel fan kontrolü yok. B&o ses sistemi var. Nerede eksiği varmış yani? Bir MSI karşısında eksiği olabilir kalanını alır gibi. MSI ASUS Monster GameGaraj kullandım.

Bir de servis çok iyi ilgileniyor.

Hocam bende undervolting yok. + olarak pil sınırlandırma, fan kontrol gibi ayarlarda yok. Tuşlara mod atama da yok HP Support assistant programında bütün sürücüleri göstermiyor nedense.

Victusun hangi serilerine o ayar gelecek ?

Son düzenleme:
Hocam bende undervolting yok. + olarak pil sınırlandırma, fan kontrol gibi ayarlarda yok. Tuşlara mod atama da yok HP Support assistant programında bütün sürücüleri göstermiyor nedense.

Victusun hangi serilerine o ayar gelecek ?
Hocam bizim hp victus 16 ya 12.nesil işlemci yeni yani hp teknik servisiyle bugün konuştum bize de getirceklermiş o ayarları destekliyomuş hp victus 16 olanlar yazılım güncellemesiyle gelcekmiş. Şanslıyız acer nitro 5 de undervolting kilitli mesela yapılamıyor bunda gaming hubtan yapıcaz güncelleme gelince.

Arkadaşlar bunun fiyatı uygun değil mi konudan bir tık uzak ama kimsenin önerdiğini görmedim de, benim bilmediğim bir şeyi mi var acaba
Aynı laptopu kullanıyorum, işlemcisi cidden güçlü.
Ekran kartından kısıp işlemciye yüklenmişler, 3060 olan modelinde işlemci kötü AMD 5600h için konuşuyorum, o işlemci 100 dereceleri görebiliyor ki kimse 100 derece işlemci sıcaklığı istemez.
3050Tİ benim her işimi görüyor genel olarak sadece çok sağlam grafikleri olan oyunlarda yüksek ayarlar yerine yüksek/ orta karışık oynuyorum ama oynatıyor yani sorun yok.
Milletin de abarttığı kadar 3050Tİ kötü bir ekran kartı değil sadece VRAM az, benim işime daha çok işlemci gücü yarıyor ekran kartı çok fazla önemli değil o yüzden benim için iyi bir seçenek.
Oyunları yüksek ayarlarda oynamak için 3060 ekran kartlı olan daha iyi de orta/ yüksek karışık oynarım denilirse 3050Ti olanı alıp işlemcisi iyi olanı almak daha mantıklı.

Geri
Yukarı