HP Victus RTX 4050 ve i5-13500H laptopta işlemci ve ekran kartı sıcaklığı normal mi?

SomniumZax1

Decapat
Daha fazla  
MediaMarkt'tan yeni bir laptop aldım, HP Victus. RTX 4050 ve i5-13500H'ye sahip. Alalı 3-4 gün oluyor bu sebeple büyük hir oyun yüklemedim. Tek oyun var, PC Building Simulator. Epic Games hesabımda var. Ekran kartı fanlar fulken 70-75 derece iken işlemcim ise 85-90 derceleri görüyor. Kış ayındayız ve PC yorgan üzerinde değil. İnternette araştırdım fakat bazısı normal derken bazısı değil diyor. Ben tam anlayamadım. Bu değerler normal mi?

PC Building Simulator için bana sıcaklıklar fazla geldi. 4060'lı sistemini kullanan arkadaşımın Victus'u Full grafik RDR2'de o sıcaklıkları veriyor. Bir baktırın derim.

PC Building Simulator için bana sıcaklıklar fazla geldi. 4060'lı sistemini kullanan arkadaşımın Victus'u Full grafik RDR2'de o sıcaklıkları veriyor. Bir baktırın derim.

Laptop alalı 3 gün olmuş dün oyuna girdim bakmadım sıcaklığa bugün de FPS bakmak için MSI Afterburner açtım 85-90 arası takılıyor fanlar fulken ama HP boosta girince 65-70 derece gösteriyor hangisi doğru ya da ne yapmam lazım herhangi bir PC'ciye götürürsem garanti dışı kalır.

Laptop alalı 3 gün olmuş dün oyuna girdim bakmadım sıcaklığa bugün de FPS bakmak için MSI Afterburner açtım 85-90 arası takılıyor fanlar fulken ama HP boosta girince 65-70 derece gösteriyor hangisi doğru ya da ne yapmam lazım herhangi bir PC'ciye götürürsem garanti dışı kalır.

Alt + R yaptığınızda açılan pencerede NVIDIA'nın yazdıklarına güvenebilirsiniz hocam.

İşlemciye bakmak için ne yapmam lazım?

Orada da Victus'un kendi uygulamasına bakmanızı öneririm. Onun yanlış olduğunu düşünüyorsanız onun ile NVIDIA'yı karşılaştırın. Ekran kartı için aynı değerleri veriyorsa güvenebilirsiniz. Vermiyorsa Afterburner'a güvenin.

Orada da Victus'un kendi uygulamasına bakmanızı öneririm. Onun yanlış olduğunu düşünüyorsanız onun ile NVIDIA'yı karşılaştırın. Ekran kartı için aynı değerleri veriyorsa güvenebilirsiniz. Vermiyorsa Afterburner'a güvenin.
Tamam teşekkür ederim peki sıcaklık ise ne yapmam lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı