HP Victus S0057NT vs Acer Nitro 5 AN515-58-55QR

hocam bu linkteki acer benim attığıma benziyor ama 1 yorum var oda ısınma sorunundan dolayı iade etmiş

Isınma sorunu olmasa güzel olurdu bir de pil sorunu var tabii ayrıca ben eğer ki yanlış bakmadıysam işlemciler arasında Ryzen güçlü ancak Intel ile birbirine yakın gibi duruyor performans açısından.

Aynı işlemcili RTX 4060'lı modelini kullanıyorum ASUS TUF'ın yüksek sistem gereksinimli oyunlarda CPU sıcaklıgı Max 88 derece gördüm bu da laptoplar için normal ASUS sizi üzmez.

Hocam şöyle düşünün AMD'nin gücü kısılmış hali Intel'in tam performanslı halinden daha güçlü.

Aynı işlemcili RTX 4060'lı modelini kullanıyorum ASUS TUF'ın yüksek sistem gereksinimli oyunlarda CPU sıcaklıgı Max 88 derece gördüm bu da laptoplar için normal ASUS sizi üzmez.

Hayır normal değil artık eskidendi 80-90 dereceler artık 85 üstü iyi değil.

Ben HP de mesela 3.5 saat çok fazla yük altında maximum 78-76 derece gördüm 78 anlık 76'larda gezdi fanı açtım 74'lere düştü sonra 72 oldu ortamın sıcaklığı azalınca.

Ve de DDR5 desteği yok Intel'de sadece fiziksel işlemcisi fazla yani çoklu çekirdekte daha iyi iş görür ama bizim amacımız tekli çekirdek oyunlarda.

Hocam güzel olsa da bütçem yetmiyor ama başka 27k ya kadar 4050'li önerebilirseniz bakabilirim.

Hocam ASUS alabilirsiniz ama daha üst modellere bakmanızı öneririm.

Hocam şöyle düşünün AMD'nin gücü kısılmış hali Intel'in tam performanslı halinden daha güçlü.

Hayır normal değil artık eskidendi 80-90 dereceler artık 85 üstü iyi değil.

Ben HP de mesela 3.5 saat çok fazla yük altında maximum 78-76 derece gördüm 78 anlık 76'larda gezdi fanı açtım 74'lere düştü sonra 72 oldu ortamın sıcaklığı azalınca.

Ve de DDR5 desteği yok Intel'de sadece fiziksel işlemcisi fazla yani çoklu çekirdekte daha iyi iş görür ama bizim amacımız tekli çekirdek oyunlarda.

Anladım hocam o zaman sizin öneriniz bu fiyat aralığında F/P olarak HP.

Anladım hocam o zaman sizin öneriniz bu fiyat aralığında F/P olarak HP.

Hocam hemen cumbur lop atlamayın ege hocamında bir sözünü alalım tabii HP F/P da bu fiyata canavar denktaşları bu fiyata i5 12500H kullanıyor hatta daha düşük bile kullanabiliyor.

Hocam ASUS alabilirsiniz ama daha üst modellere bakmanızı öneririm.

Anladım hocam.

Hocam hemen cumbur lop atlamayın ege hocamında bir sözünü alalım tabii HP F/P da bu fiyata canavar denktaşları bu fiyata i5 12500H kullanıyor hatta daha düşük bile kullanabiliyor.

Yok hocam cumburlop atlamak değil de sadece fikirlerinizi dinleyip hangisi mantıklı onu düşünüyorum.

Geri
Yukarı